TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Høsttilbud: LB+ Total kun 4 kr i 4 uker

Nyhet

Volvo XC40 Recharge Pure Electric P8 AWD

Over-the-air gjør det enklere å fikse feil på XC40 Pure Electric P8.

Av / 01.03.21 - 10:11
Volvo XC40 Recharge Pure Electric P8 AWD

Snart slipper Volvo-eierne å kjøre til verkstedet for å fikse småfeil og rette feil som oppstår i XC40 Pure Electric P8.

Bilen får nemlig trådløs programvareoppdatering – over-the-air (OTA) – som lastes ned til bilen på samme måte som man laster ned en oppdatering til mobilen.

Den nye programvaren som blir tilgjengelig for XC40 Pure Electric P8, kan både forbedre strømforbruket, oppdatere operativsystemet Android Auto, utføre feilrettinger og øke funksjonaliteten i bilen.

Volvos neste elbil lanseres 2. mars

– Fordelene med over-the-air-oppdateringer er åpenbare. Tidligere har det vært nødvendig å dra til verkstedene for å få de siste oppdateringene lastet inn bilen. Fremover vil du kun behøve å klikke «OK» og bilen ordner resten selv. Det kan ikke bli enklere, sier Henrik Green, teknologidirektør i Volvo Cars, i en pressemelding.

Annonse

Volvo sier også at de vil slippe kvalitet- og stabilitetsforbedringer på Bluetooth-oppkoblingen, tidsinnstillingen for klima, bilens brukermanual og 360-kameraet.

Over-the-air (OTA) oppdateringer sendes ut automatisk og eierne får varsel på skjermen om at en oppdatering er tilgjengelig for installasjon, og da trykker man bare ok for å starte automatiske innstallasjonen og laste inn programvareoppdateringer.

Les også TEST: Volvo XC40 Recharge Pure Electric P8 Volvos første elbil har alt som skal til for å bli en storselger, men det er to ting man skal huske på.
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

VW går bort fra egenutviklet programvare

Smartere elbil: Kobler seg til hele hjemmet

Mitsubishis nye elektriske SUV

500 hk i familiebilen

Polestar: Elektrisk GT med rakettfart

Navee går langt, og lenger enn langt

BMW iX3: Uslåelig rekkevidde med Neue Klasse

Slik blir Hyundais nye kompakte elbil

Teslas heftigste familiebil får enda mer krutt

Nå bygges Sonys første elbil Afeela 1

BYD parkerer Tesla med 3000 hk

Selvkjørende taxier kan snart rulle på europeiske veier

Lyd & Bilde