Den amerikanske soldaten Logan (Efron) vender tilbake til USA etter å ha tjenestegjort i Irak i flere perioder. Med seg hjem har han et bilde av en vakker kvinne som han har funnet i etterkant av en dramatisk hendelse under krigen. Logan mener at bildet har reddet livet hans, og han setter i gang jakten på den ukjente engelen.
Uten å kjenne til romanens kvaliteter så kan man i hvert fall fastslå at filmatiseringen av The Lucky One har vært mislykket på mange måter. Louisiana er flott fotografert men historien er rett og slett både substansløs og forutsigbar med et manuskript spekket med dårlige replikker. Når skuespillerne heller ikke har pondus til å levere dem blir det et syltynt resultat. Zac Efron og Taylor Schilling har ikke noen god kjemi og virker begge to litt stive og mangler utstråling og mimikk. Overraskende svakt levert av regissør Scott Hicks (Shine, 1996) og stjerneprodusent Denise Di Novi. To stjerner.
BD-en byr på et meget bra lydspor og et flott bilde som passer godt til filmens utsøkte foto. Ekstramateriellet består kun av et tre korte bakomfilmer med intervjuer.

Fakta:
- Release: 10. oktober 2012
- Regi: Scott Hicks
- Med: Zac Efron, Taylor Schilling, Blythe Danner, Jay R. Ferguson, Riley T. Stewart, Joe Chrest
- Genre: Drama
- Land: USA
- År: 2012
- Tid: 1:40 t.