TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste 2025
00dager
:
00timer
:
00min
:
00sek
Les mer

: Clear History

Blu-ray anmeldelse

HBO nyder stor suksess på TV-serie fronten, om de nå skal forsøke å bli store på egenproduserte filmer, så la oss håpe de klarer å hoste opp bedre kvalitet enn det Clear History har å by på.

Av / 03.10.13 - 10:49
Clear History
Tor Aavatsmark

I elbilens spede barndom er Nathan Flomm (Larry David), markedssjef og aksjeeier i et av de nyestartede selskapene. På grunn av navnevalget på bilen, havner han i en infantil konflikt med majoritetseieren (Jon Hamm) og mister jobb og aksjepost. Bilen blir en gigantsuksess og Nathan går glipp av en formidabel avkastning på nærmere 1 milliard dollar! Etter nederlaget går han i dekning i New Hampshire – inntil fortiden igjen innhenter ham.

Filmens hovedproblem er et dørgende kjedelig manus (av Larry David), som kun glimtvis får oss til å lee på smilebåndet. Det er mer fordummende enn morsomt, og makter ikke engang å være morsom på en dum måte. Larry David var blant annet med på manussiden på TV-klassikeren Seinfeld, og har de siste årene gjort seg bemerket som frontmann i TV-serien Curb Your Ethusiasm, men denne gangen virker det som om han leverer oss et uferdig produkt. Her er det mye bortkastet talent!

I og med at dette er en TV-film, mottok vi en anmelderkopi på DVD (!), og det med en billedkvalitet som står til stryk, og et brukbart lydspor (og utekstet). Vi får tro at kvaliteten er bedre når den slippes på TV i din egen lune stue.

Annonse

Karakter
Clear History

Fakta:

  • Release: 10. august 2013
  • Regi: Greg Mottola
  • Med: Larry David, Jon Hamm, Danny McBride, Michael Keaton, Kate Hudson, Eva Mendes, Bill Hader, Liev Schreiber
  • Genre: Komedie
  • Land: USA
  • År: 2013
  • Tid: 1:40 t

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Anmeldelse: Springsteen: Deliver Me from Nowhere

Hey, ho, rock’n’roll, deliver me from nowhere!

Anmeldelse: Frankenstein

Menneske eller monster?

Anmeldelse: Harlan Coben’s Lazarus

Coben-slakt!

Anmeldelse: The Diplomat, sesong 3

Venn eller fiende?

Anmeldelse: Koke bjørn

Bjørnen gjorde det!

Anmeldelse: A House of Dynamite

Eksplosive Bigelow!

Anmeldelse: Play Dirty

Heistfilm på speed

Anmeldelse: Tulsa King, sesong 3

Den beste sesongen!

Anmeldelse: Only Murders in the Building, sesong 5

Synkende mord-formkurve

Anmeldelse: Rebel Royals: An Unlikely Love Story

Absurd fornøyelig konge-farse

Anmeldelse: Black Rabbit

Stand by me!

Anmeldelse: Halve Malmø består av gutter som har dumpet meg

Hvordan få et ligg?

Lyd & Bilde