- Hastighet: 450 IPS
- Maks oppløsning: 16 000 DPI
- Knapper: 6
- Software: HyperX NGenuity
- Lys: RGB
- Symmetri: høyre
- Vekt: 95 g
- Web: hyperxgaming.com
Kingstons gaming-divisjon, HyperX, har markert seg positivt i flere tester, hvor de har levert god verdi til en pris som oftest er lavere enn konkurrentenes.
HyperX Pulsfire FPS PRO RGB er den oppgraderte «proffutgaven» av Pulsefire FPS som vi testet i fjor. Selv om den har fått et par ekstra bokstaver på baken, er prisen bare blitt litt høyere, og Pulsefire FPS PRO RGB er fortsatt den billigste i testen.
Designen er skåret over samme lest som Asus og Razer og dusinvis av andre gamingmus. Det er det ikke noe galt i, da nettopp denne formen passer perfekt i hånden. Der er alle de knappene som skal være der (seks), og hovedknappene er fra Omron. Som det skal være. Og programvaren er også på plass.
HyperX Pulsefire FPS PRO RGB ligner forgjengeren til forveksling, men oppløsningen er forbedret dramatisk: fra 3200 dpi til 16 000 dpi. Og så selvfølgelig RGB-lys.
En enkelt detalj er ikke helt vellykket: Det rue gummibelegget på sidene av musen, som skal gi et sklisikkert grep, er glatt å ta på!
Konklusjon
HyperX Pulsefire FPS PRO RGB har det lengste navnet, men den minste prisen. Dette til tross er det ikke spart på noe som er viktig. Oppløsningen er tårnhøy, og den har alle de funksjonene som skal være der. Nå også i fulle farger. Knappene er kanskje ikke fullt så lekre og mangfoldige, og sensoren er bare den nest beste i verden. Men «PRO»-navnet er fortsatt fortjent. Når du har fått slipt de litt for glatte sidene med litt finkornet sandpapir.
Med LB+ får du tilgang til ALT innhold på lydogbilde.no
- Over 6000 produkt-tester
- Unngå bomkjøp med våre råd og guider
- Delta i L&B-forumet med L&B-entusiaster
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Alltid oppdatert på siste nytt
- Nyhetsbrev rett i innboksen
- L&B TechCast - en podcast av L&B
- Deaktiver annonser (gjelder kun 12 måneder)
- Ingen bindingstid, si opp når du vil!
Vi tester for deg!
Også i denne testen:
Asus ROG Gladius II Origin
Den festligste musen
Gaming skal være morsomt. Det blir det hos Asus.
Logitech G502 HERO
Rommusen vender tilbake
Du får flere knapper hos Logitech enn noe annet sted. Og ergonomien er fremragende.
Acer Predator Cestus 510
Tilpasser seg til deg
Acers mus kan endre størrelse og vekt så den passer i hånden.
SteelSeries Rival 650 Wireless
Mus for voksne
Dansk mus i Tron-design har flyttbart tyngdepunkt.
Razer Mamba Wireless
Nå uten snor
Razers sorte mamba har kappet kablene og hevet oppløsningen.
Kommentarer
Velkommen til Lyd & Bildes kommentarfelt. Vi vil gjerne vite hva du mener. Hold deg til temaet og vær saklig, så slipper vi å moderere innlegg. Andre spørsmål eller synspunkter rettes til redaksjon@lydogbilde.no.