TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

nyhet

CES 2019: Samsung Smart TV får iTunes og AirPlay 2

Ja, du leste riktig: Samsungs nye smart-TVer får sin egen iTunes-app! En oppgradering til 2018-modellene kommer til våren.

Av / 06.01.19 - 21:45
CES 2019: Samsung Smart TV får iTunes og AirPlay 2

Content is king, heter det. Kampen om å tilby den beste TV-opplevelsen handler i økende grad om å kunne tilby mest mulig innhold. Samsung har lenge vært blant de flinkeste i klassen, med innebygd støtte for apper som Netflix, HBO, Amazon Prime, Canal Digital, Viaplay med flere. Nå har turen kommet til Apple og deres iTunes!

If you can’t beat them, join them…

Samsung lanserte i dag appen iTunes Movies and TV Shows, til sine kommende 2019 TV-modeller. Apples egen filmtjeneste blir også tilgjengelig på Samsungs 2018 Smart-TVer via en firmware-oppdatering, inkludert støtte for AirPlay 2.

iTunes-appen tilbyr på hundretusenvis av filmer og TV-episoder, inkludert det største utvalget av 4K HDR-filmer. Eksisterende iTunes-kunder vil få tilgang til sitt bibliotek av nedlastede filmer og serier. Appen blir en integrert del av Samsungs egne Smart TV-tjenester, tilgjengelig og søkbar fra startmenyen.

Med AirPlay 2-støtte vil man dessuten enkelt kunne spille av videoer, bilder, musikk og podcaster fra Apple-enheter direkte til TV-en, uten behov for en separat Apple TV-boks.

Annonse

Den nye iTunes-appen slippes til 2018 og 2019 modeller av Samsung Smart TV, til å begynne med i 100 land. Endelig lanseringsdato er ikke kunngjort enda, men Norden er med på listen, bekrefter Knut-Eirik Rørnes, produktansvarlig hos Samsung Electronics Nordic, til Lyd & Bilde.

Eddy Cue, Apples visepresident for programvare og tjenester uttalte følgende:

«Vi ser frem til å bringe iTunes og AirPlay 2-opplevelsen til enda flere kunder over hele verden gjennom Samsung Smart TV, så iPhone, iPad og Mac-brukere har enda en måte å nyte alt deres favorittinnhold på den største skjermen i hjemmet deres.»

Kilde: Samsung pressemelding

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!
Annonsørinnhold: Oppdag Narwal Freo Z Ultra

Robotstøvsugeren som tømmer seg selv

Les mer

Black Friday: Det er helt svart!

Så galt kan det gå! De verste skrekkhistoriene fra Black Friday

Black Week: Let etter Årets Beste produkter!

Her finner du tilbudene under Black Week

Årets beste produkter 2024-2025

L&B Home har fødselsdag!

Her er artiklene du leste mest i 2023

Her er testene du leste mest i 2023

L&B Home kårer årets beste produkter 2023-2024

Velkommen hjem!

Lyd & Bilde