TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Nyhet

Xiaomi har tatt steget fra små til store hvitevarer

Xiaomi fortsetter å utvide sortimentet av hvitevarer og lanserer Mijia Italian Style 400L tre-dørs kjøl/frys.

Av / 11.07.23 - 11:54
Xiaomi har tatt steget fra små til store hvitevarer

Xiaomi, den kinesiske produsenten av forbrukerelektronikk og smarte hvitevarer er nok mest kjent for sine smarttelefoner, men produserer alt fra elektriske tannbørster og airfryers til TV-er og el-sparkesykler.

I senere tid har selskapet også gjort en inntreden på markedet for store hvitevarer. Tidligere i år lanserte de to kjøleskap i Kina, og det nye Mijia Italian Style 400L tre-dørs kjøle- og fryseskapet utvider sortimentet.

Xiaomi forteller at takket være «thin-walled foaming technology» har det nye kombiskapet et kompakt design samtidig som det maksimerer lagringskapasiteten. Til tross for relativt små dimensjoner på 600 x 635 x 1911 mm (BxDxH) har kjøledelen en kapasitet på 252 liter og fryseren 148 liter – som tilsammen blir 400 liter.

Les også Nyhet: Samsungs Bespoke Family Hub+ har 32-tommers display Samsung presenterte sitt nye kjøl/frys Bespoke 4-Door Flex med Family Hub+ - med 32-tommers skjerm - på CES 2023 i januar, og nå er det tilgjengelig i USA.

Produktet kan styres via et integrert touchpanel, med stemmeassistenten XiaoAI Assistant eller via en smarttelefon og selskapets Mi Home-app.

Xiaomi har tatt steget fra små til store hvitevarer 1
Xiaomi Mijia Italian Style 400L rommer, som navnet tilsier, 400 liter – fordelt på 252 liter kjøleskap og 148 liter fryser. Foto: Xiaomi

Utenfor Kina?

Lanseringen av Mijia Italian Style 400L følger rett etter Mijia Side by Side 610L og MIJIA 540L tidligere i år, men disse produktene er kun tilgjengelige i Kina. Selv om selskapets produkter allerede er tilgjengelige i over 100 land rundt om i verden, har de fortsatt ikke annonsert noen planer om internasjonal distribusjon.

Annonse
Les også Nyhet: Siemens french door-kjøleskap og fryser med vinkjøler I fjor lanserte Siemens french door-kjøl/frys, og nå har de tatt et steg videre og lansert en modell med innebygd vinkjøleskap.

Ut fra suksessen Xiaomi har hatt med andre produktkategorier utenfor hjemmemarkedet, er det ikke usannsynlig at selskapet også vil prøve å lansere de store hvitevarene sine på det internasjonale markedet.

Xiaomi prioriterer av og til å lansere nye produkter på hjemmemarkedet før andre regioner. Dette gjør det mulig for selskapet å få de umiddelbar feedback før de lanserer produktet globalt», sa Ou Wen, Xiaomis General Manager for Vest-Europa, i en uttalelse nylig.

Ifølge Canalys er Xiaomi blant de tre største selskapene på det globale smarttelefonmarkedet når det kommer til salg av mobiltelefoner. Selskapets AIoT (AI+IoT)-plattform har ca. 589 millioner oppkoblede smart-enheter.

(f. 1970): Frilansjournalist for L&B Home. Ola har i 24 år jobbet med å holde oversikt over - og skrive om - trender, innovasjoner og produkter innenfor forbrukerelektronikk, hvitevarer og husholdningsapparater. I perioden 1999-2017 jobbet Ola i de svenske fagbladene Rateko, El&Vitt og ElektronikBranschen som journalist, teknisk redaktør og sjefredaktør. Siden 2017 har Ola jobbet som konsulent - i sitt eget firma Eor AB, grunnlagt i 2014 - med hovedvekt på det skrevne ord.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Budsjettvennelig Ambilight

Ny fullpakket robotstøvsuger fra Roomba

Witt Piccolo 16" er klar for jobben

Nå kommer Ballie - og den blir stadig klokere

Dysons nye effektive luftrensere

Her er Mova's ville KI-planer for fremtiden

Massevis av rengjøringsprodukter fra Mova

Rimelige robotgressklippere fra Mova

Smart blender holder drikken kald hele døgnet

Slik vil din neste robotgressklipper bli utviklet i Kina

4-i-1 helseovervåking fra Withings

Ooni: «Det beste produktet vi noensinne har laget»

Lyd & Bilde