TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste 2025
00dager
:
00timer
:
00min
:
00sek
Les mer

: The Change-Up

Blu-ray anmeldelse

Rollebyttefilmer er en god gammeldags vri på komedie når man muligens har gått litt tom for ideer, og det kan jo også bli festlig innimellom. Når det gjelder The Change-Up så blir spørsmålet om den i det hele tatt burde sett dagens lys?

Av / 30.05.12 - 06:18
The Change-Up
Lorentz Celo

Mitch (Ryan Reynolds) og Dave (Jason Bateman) er to gamle venner som i løpet av årene har sklidd fra hverandre. Mitch lever en bekymringsløs tilværelse med piker, vin og sang mens Dave har satset på kjernefamilien med en vakker kone, to barn og en stor karriere. En kveld møtes de og tar seg en skikkelig fest hvor de konkluderer med at de gjerne skulle ha levd den andres liv. Neste morgen har de selvfølgelig byttet kropp med de utfordringer det måtte medføre.

The Change-Up benytter seg av en kjent oppskrift på å skape komikk, og det er forsåvidt harmløst. Men å bombardere sitt publikum i nesten to timer med uendelig mange sketsjer med tiss, bæsj, promp og sex blir for mye. Det er egentlig litt trist og det burde være en stor ”wake-up call” for Ryan Reynolds og Jason Bateman at de har vært med på å lage noe så totalt meningsløst. Selvfølgelig finnes det enkeltscener som er fornøyelige nok, og kanskje noen synes dette er god underholdning, men konklusjonen her blir ihvertfall nedslående: To små stjerner.

Tilhører du kategorien skaptilhenger, så er det bare å gå til innkjøp av The Change-Up på Blu-ray: En god dose til med ekstra tiss og bæsj, og alt kan høres og sees i topp kvalitet!

Annonse

Karakter
The Change-Up

Fakta:

  • Release: 14. mars 2012
  • Regi: David Dobkin
  • Med: Ryan Reynolds, Jason Bateman, Leslie Mann, Olivia Wilde, Alan Arkin, Mircea Monroe
  • Genre: Komedie
  • Land: USA
  • År: 2011
  • Tid: 1:52 t.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Anmeldelse: Springsteen: Deliver Me from Nowhere

Hey, ho, rock’n’roll, deliver me from nowhere!

Anmeldelse: Frankenstein

Menneske eller monster?

Anmeldelse: Harlan Coben’s Lazarus

Coben-slakt!

Anmeldelse: The Diplomat, sesong 3

Venn eller fiende?

Anmeldelse: Koke bjørn

Bjørnen gjorde det!

Anmeldelse: A House of Dynamite

Eksplosive Bigelow!

Anmeldelse: Play Dirty

Heistfilm på speed

Anmeldelse: Tulsa King, sesong 3

Den beste sesongen!

Anmeldelse: Only Murders in the Building, sesong 5

Synkende mord-formkurve

Anmeldelse: Rebel Royals: An Unlikely Love Story

Absurd fornøyelig konge-farse

Anmeldelse: Black Rabbit

Stand by me!

Anmeldelse: Halve Malmø består av gutter som har dumpet meg

Hvordan få et ligg?

Lyd & Bilde