TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste 2025
00dager
:
00timer
:
00min
:
00sek
Les mer

: My One and Only

Blu-ray anmeldelse

Etter å ha oppnådd stor suksess som Bridget Jones, samt vunnet Oscar for beste kvinnelige birolle i 2004 for Cold Mountain, har Renee Zellweger vært å finne på rollelisten til flere ganske svake produksjoner.

Av / 01.12.10 - 10:00
My One and Only
Lorentz Celo

My One and Only føyer seg inn i rekken av disse filmene og hun befester sin rolle som surrete, søt dame med bein i nesa.

Ann Deveraux (Zellweger) er gift med en notorisk utro bandleder (Kevin Bacon) i New York på 50-tallet. En dag bestemmer hun seg for å dra av gårde med sine to sønner på søken etter en ny mann og tilværelse. I en babyblå Cadillac legger de så ut på en roadtrip gjennom hele USA, helt til Hollywood.

Filmen er egentlig basert på den mindre kjente skuespilleren George Hamiltons barndom og hans forhold til sin mor, samt hvordan han fikk sitt gjennombrudd som skuespiller på begynnelsen av 50-tallet. Problemet til My One and Only er at det er vanskelig å oppfatte hvem filmen egentlig handler om. Moren eller George. Dette gjør at vi ikke blir godt nok kjent med karakterene og man stiller seg likegyldig til hele filmen. Historien er dårlig fortalt og plottet blir dessverre meningsløst. Nok en gang har en filmskaper hatt for mye fokus på rekvisita og kostymer mens historien blir neglisjert. Dette er synd da det helt sikkert kunne vært en bra film med rette grep. At den ble nominert til Gullbjørnen i Berlin er et stort mysterium. To stjerner.

Utgivelsen på Blu-ray gjør den ikke til noe samlerobjekt: Null ekstramateriell og helt gjennomsnittlig kvalitet på lyd og bilde.

Annonse

Karakter
My One and Only

Fakta:

  • Release: 6. oktober
  • Regi: Richard Loncraine
  • Med: Renee Zellweger, Chris Noth, Kevin Bacon, Logan Lerman, Troy Garity
  • Land: USA
  • År: 2009
  • Tid: 1:48t.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Anmeldelse: Springsteen: Deliver Me from Nowhere

Hey, ho, rock’n’roll, deliver me from nowhere!

Anmeldelse: Frankenstein

Menneske eller monster?

Anmeldelse: Harlan Coben’s Lazarus

Coben-slakt!

Anmeldelse: The Diplomat, sesong 3

Venn eller fiende?

Anmeldelse: Koke bjørn

Bjørnen gjorde det!

Anmeldelse: A House of Dynamite

Eksplosive Bigelow!

Anmeldelse: Play Dirty

Heistfilm på speed

Anmeldelse: Tulsa King, sesong 3

Den beste sesongen!

Anmeldelse: Only Murders in the Building, sesong 5

Synkende mord-formkurve

Anmeldelse: Rebel Royals: An Unlikely Love Story

Absurd fornøyelig konge-farse

Anmeldelse: Black Rabbit

Stand by me!

Anmeldelse: Halve Malmø består av gutter som har dumpet meg

Hvordan få et ligg?

Lyd & Bilde