TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Nyhet

Bilprodusenten NIO åpner utviklingssenter i Berlin

Den kinesiske bilprodusenten skal forske på in-car AI og brukeropplevelse i sitt tyske forskningslaboratorium.

Av / 06.07.23 - 14:54
Bilprodusenten NIO åpner utviklingssenter i Berlin

Det kan neppe være enkelt å selge biler over hele verden og samtidig forsøke å tilfredsstille kunder med vidt forskjellige behov. For ikke å snakke om at det er ulike regler og krav i forskjellige regioner. Et viktig steg fremover er at NIO nå åpner et Innovation Center i Berlin.

Bilprodusenten NIO åpner utviklingssenter i Berlin 1
Foto: NIO

Selskapet forteller åpent at Berlin-teamet vil fokusere på å utvikle teknologier som er spesielt tilpasset behovene til europeiske brukere. Det nye senteret vil ha teams for Digital Systems, Digital Development, Digital Cockpit, Autonomous Driving (AD) og Power. Disse vil være ansvarlige for å utvikle ny teknologi, samt lokalisere, teste og validere den i Europa.

Bilprodusenten NIO åpner utviklingssenter i Berlin 2
Hui Zhang, Vice President for NIO Europe (Foto: NIO)

Med NIOs smarte systemer og vårt nye Innovation Centre i Berlin vil våre premium-elbiler bli smartere, ikke bare i Europa, men også globalt. Med vår nye base i Berlin vil NIO tiltrekke seg verdens beste programvareutviklere og ingeniører for å skape fremtidens biler med en førsteklasses brukeropplevelse, sier Hui Zhang, Vice President for NIO Europe.

Blant de nye funksjonene som allerede er lansert, er Video-on-Demand, smart charging og NOMI feedback (selskapets stemmeassistent).

Annonse

NIO lanserer stasjonsvognen ET5 Touring

På en lansering 15. juni avduket NIO to biler: crossover-SUV-en EL6 og stasjonsvognen ET5 Touring. Begge er plenty spreke.

Les videre
(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Fords elbil-suksess blir enda bedre

SUV med 1000 km rekkevidde og ekstrem ladehastighet

Pump sykkelen uten å bli svett

Vi kjører Zeekr 7X med uhørt rask lading og overraskende pris!

Sykkellys innhenter bevisene automatisk

Hyundais strømlinjeformede Ioniq 6 i ny drakt

"Uknuselig" cybertruck knust på parkeringsplass

Acer Predator - med hjul

Ny teknologi tar over når GPS-signalet forsvinner

BYD lynlading: Så rask at du ikke rekker ventepølsa

Drømmen om den snakkende bilen blir virkelighet med Gemini Live

Her er VWs elektriske folkebil

Lyd & Bilde