TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd

Panasonic har oppdatert Disney-appen sin med det populære Atmos-formatet.

Av / 06.12.21 - 13:54
Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd

Eiere av Panasonic TV måtte vente lenge på Disney+, og når Panasonic endelig slapp Disney-appen til sine modeller, var den dessverre uten støtte for Atmos 3D-lyd. Men den som venter på noe godt, venter ikke forgjeves…

Panasonic har nå oppdatert Disney-appen, med en ny utgave som støtter Dolby Atmos. Oppdateringen er tilgjengelig umiddelbart, og gjelder fra 2017-modeller og nyere.

Dolby Atmos på Panasonic TV (Disney+)

Lyd & Bilde har for ordens skyld sjekket oppdateringen på en Panasonic JZ1000 OLED-TV som vi har stående på testbenken, og kan bekrefte at Panasonic-skjermen nå sender ut korrekte Dolby Atmos lydsignaler fra Disney+. I dette tilfellet brukte vi en JBL Bar 5.0 Multibeam som umiddelbart ga riktig respons. Så da er det bare å fyre opp med Mandalorian og andre serier med god lyd!

Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd 1 Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd 2 Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd 3 Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd 4 Disney+ på Panasonic TV får Dolby Atmos-lyd 5
<
>
Panasonic og Disney+ sender nå ut Dolby Atmos via HDMI. (Foto: Audun Hage)
Les også Nyhet: Nå kan du se Disney+ på Panasonic TV Dagens gladnyhet til Panasonic-eiere: Nå får TV-ene deres støtte for Disney+.
Les også Nyhet: Panasonics 2021 TV-modeller får støtte for VRR Panasonic har sluppet en oppdatering med støtte for viktige gamingfunksjoner.

Hva er Dolby Atmos?

Det objektbaserte lydformatet fra Dolby blir stadig mer utbredt både på film, serier såvel som spill, og benyttes blant annet på populære Star Wars-produksjoner som The Mandalorian og Marvel-serier som Shang-Chi for å gi et mer omsluttende og tredimensjonalt lydbilde. Det finnes noen TV-er med innebygd Atmos-lyd, men for å få full glede av lydformatet anbefaler vi å bruke en kompatibel Atmos-lydplanke,  eller et fullblods, separat surroundsystem!

Les også GRUPPETEST: Test av 5 lydplanker Atmos eller ikke Atmos? Det er spørsmålet. Fem lydplanker til ulike pris viser hva de er gode for.
Annonse
(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Slik unngår du at TV-en spionerer på deg

Hisense på IFA 2026: Nå får RGB-TV en fjerde farge

Samsung på IFA 2026: Årets viktigste nyheter

Philips kan endelig ha knekt koden på kunstige bevegelser

Bravia 6: Sony lanserer ny, rimeligere OLED-TV

Samsungs TV på hjul kommer endelig til Norge

Nå er Dolby Vision 2 her

4K-triks fra Disney+

På disse skjermene granskes de avgjørende VAR-bildene

Sony Bravia 6 dukker opp på flere Sony-nettsider

Vil du ha denne i stua? LG håper det

Spania sender fotball-VM i 4K - hvor blir det av TV 2 og NRK?

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.