TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

: The Wolfman

Blu-Ray anmeldelse

Filmen er inspirert av klassikeren fra 1941 i en tid da Hollywood pumpet ut en mengde med skrekkfilmer som Dracula og Frankenstein for å tiltrekke seg publikum.

Av / 06.08.10 - 13:00
The Wolfman

Oscar-vinner Benicio Del Toro spiller Lawrence Talbot, en adelsmann som reiser hjem til familiens eiendom etter at hans brors forlovede (Blunt) ber ham om å finne hennes forsvunne mann. Han blir gjenforent med sin fremmede far (Hopkins) hjemme i landsbyen og finner ut at en blodtørstig skapning har drept en rekke personer. I jakten på beistet finner han ut mye foruroligende om sin egen familie og skjebne.

The Wolfman er et bunnsolid håndverk. Foto og scenografi er utmerket og beskrivelsen av et klassisk viktoriansk England er nydelig utført. Det er for så vidt ingenting å utsette på manuset heller, og skuespillerne leverer profesjonelt. Selv om Del Toro virker litt malplassert i denne produksjonen. Når det er sagt, så må man undre seg over hvorfor filmen i det hele tatt er laget. Greit at de er tro mot originalen, men det er ikke en nyinspilling og de kunne godt ha tilført mye mer enn hva som er gjort. Totalt sett blir det et strøkent produkt men litt sjelløst og uinspirert. Tre stjerner.

For dem som ønsker å anskaffe seg filmen er utgivelsen på Blu-ray et meget godt kjøp! Man får både kinoversjonen og en 17 minutter forlenget versjon, samt et hav av svært bra ekstramateriell som inkluderer flere informative bakomfilmer og intervjuer. BD-en har i tillegg meget bra lyd og bilde, så liker man The Wolfman er det ingen grunn til ikke å anskaffe seg et eksemplar.

Annonse

Fakta:

  • Release: 16. juni
  • Med: Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt, Hugo Weaving, David Sterne
  • Land: USA
  • År: 2010
  • Tid: 1:59t.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Anmeldelse: MobLand, sesong 2

Den blodige bandekrigen eskalerer!

Anmeldelse: Neagely, sesong 1

Reacher spin-off!

Anmeldelse: Nepobaby, sesong 2

Arvesynden!

Anmeldelse: The Odyssey

Episk har fått en ny betydning!

Anmeldelse: Blodoffer

Tam nordisk krim

TIPS: Strømmetips til varme, og fotballfrie, sommerdager – sommeren 2026

Anbefalt sommerunderholdning

Anmeldelse: The Bear, sesong 5

Kjøkkenkamp under tunge skyer

Anmeldelse: The Agency, sesong 2

Spionen som kludret det til

Anmeldelse: House of the Dragon, sesong 3

Drage-krigene er i gang!

Anmeldelse: Spider-Noir

Årets beste serie?

Anmeldelse: Jack Ryan: Ghost War

Den dårligste så langt

Anmeldelse: Dutton Ranch, sesong 1

Yellowstone-comeback!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.