TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste tilbud - 4 uker kun 4 kr
Kjøp

Samsung sprenger grenser

Samsung vil skape en smartere, enklere og mer sammenkoblet underholdningshverdag.

Av / 10.01.12 - 05:54
Samsung sprenger grenser

Samsung bruker sin posisjon som leverandør av TV, mobiler, nettbrett og kameraer for å vise hvordan produktene kan integreres via internett og Wi-Fi og gi nye muligheter. Innhold og applikasjoner som lastes ned til TV-en kan deles mellom flere enheter: For eksempel kan du laste ned en film til TV-en og streame den til nettbrettet.

Med årets TV-nyheter fra Samsung kan du derimot pensjonere fjernkontrollen (nesten). En nyhet på årets TV-apparater er at du kan styre TV-en både med stemmen og bevegelser. Du kan bytte kanal, endre volumet og surfe på nettet ved å si til TV-en hva den skal gjøre eller gi kommando med hendene.

Samsung sprenger grenser 1

Samsung lanserer 28 ulike TV-modeller på det norske markedet: 21 LED-TV-er, seks plasma- og en LCD-modell. Blant de aller mest spennende er  toppmodellen ES8000 LED, som får en dobbeltkjerneprosessor på én gigahertz. Med denne mengden datakraft om bord vil TV-en være rustet for krevende smart-funksjoner, som blant annet stemme/bevegelsesstyring og ansiktsgjenkjenning. Den får også en kortplass hvor man kan plugge inn oppgraderingsmoduler som vil holde TV-en oppdatert år etter år. Tradisjonen tro for Samsung er designen syltynn og lekker, med svært slank ramme og en ny u-formet fot, samt integrert webkamera på toppen av skjermen.

 

Annonse

 

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Lyd & Bilde kårer årets beste produkter 2025-2026

Bedre bildekvalitet på Disney+

Nå kan du kjøpe Loewes største TV noensinne – men det koster

Se opp! Her kommer TCLs nye gigant-TV inn til test

Storskjerm-slipp fra Samsung

TCL avslører 2026-TV-er: Første RGB MiniLED og 10.000 nits lysstyrke

Vi har sett Dolby Vision 2 i aksjon - er det verdt å vente på?

Her er Hisense 116UX

Thomson satser på «nyttig innovasjon» – vokser raskt i Europa og Norden

Samsungs nye TV er et stort blikkfang

TCL lader opp til vinter-OL

Hisense skifter gir - vil ta vinnerpokalen på TV

Lyd & Bilde