TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Vi feirer kåringen av ÅRETS BESTE produkter! LB+ Total 4 uker 4 kr

nyhet

Sonus faber møter veggen

Den italienske høyttalerprodusenten slipper høyttalere for innfelling.

Av / 05.02.19 - 11:33
Sonus faber møter veggen

Denne nylanseringen foregår på ISE-messen i Amsterdam, hvor installasjonsbransjen, produsenter og importører møtes.

Her viser Sonus faber den nye Palladio-serien, hvor deres høyttalerteknolig er skalert og tilpasset innfelling i vegger og tak.

Høyttalerserien er oppkalt etter renessansearkitekten Andrea Palladio fra Vicenza i Italia, og kommer med Sonus fabers gjenkjennelige designestetikk.

Sonus faber møter veggen 1
(Foto: Produsenten)

Høyttalerne kommer i to serier, Level 5 og Level 6, med elementer og teknologi hentet fra Sonetto og Olympica-høyttalere, totalt dreier det seg om 13 høyttalermodeller.

Sonus faber møter veggen 2
(Foto: Produsenten)

Begge høyttalerseriene har infellshøyttalere for venstre, høyre og senter – for hjemmekino, og høyttalerne i Level 5-serien, har integrerte kabinetter  for enklere integrering i vegger.

Annonse
Sonus faber møter veggen 3
(Foto: Produsenten)

Palladio-serien vil bli tilgjengelig fra tredje kvartal 2019.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Triangle: Stor bass i retrodrakt

Dette beistet av et basselement tåler opptil 6000 watt!

JBL gjenoppliver en klassiker

Naims nye luksuslydplanke får en utopisk prislapp

Mer kompakt utgave av flaggskipet Linn 360

Apple utfordrer Sonos med trådløs surroundlyd

Engelske Harbeth går nye veier

Premiere for det første serieproduserte paret Jones and Cerreta

Thunder & Lightning med JBL

Billige lydplanker med Dolby Atmos

Bærbar høyttaler som spiller i 40 timer

Klipsch Rebellion gjenoppstår