TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Eksklusiv høyttaler for kvinner

Med potensielt halve markedet som målgruppe, er det kanskje ikke rart at Acoustic Research lager bærbare høyttalere for kvinner

Av / 26.11.13 - 15:54
Eksklusiv høyttaler for kvinner

AR for her, kalles den slanke høyttaleren, som mest ligner en håndveske. Bortsett fra designen, som kommer i flere utførelser og farvekombinasjoner, er det en ganske vanlig trådløse Bluetooth-høyttaler det er snakk om. Den skal bare tiltale kvinner, som kanskje ikke synes dagens utvalg av høyttalere er tiltalende nok.

Det kan mange av oss forstå, men det skal likevel bli interessant å se om Acoustic Researchs forslag slår an.

purse

Med lett tilgjengelige knapper for volum, start/stopp, pause og strøm, skal den trådløse høyttaleren være bekvem å bruke. Kan man ikke benytte den trådløse overføringen fra mobilen, finnes det også en analog lydinngang som kan benyttes.

Det innebyggede batteriet skal holde i åtte timer, og den har mikrofon for handfri samtala med innringere.

Annonse

AR for her er ikke tilgjengelig før våren 2014.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

JLab vil bli med deg på fest

Sjekk Wilsons nye Sabrina V

Bærbar høyttaler med rekordlang batteritid

Første lydplanke fra Marshall

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Lyd & Bilde