Nyhet

Technics SL-1210MK7R

Red Bull BC One-spilleren kommer i begrenset antall.

Skrevet av / 31.08.20 - 14:13
Technics SL-1210MK7R

Den ikoniske SL-1210 har kommet i mange versjoner, og den aller siste testet vi nylig med overbevisende resultat. Nå kommer enda en utgave, denne gangen i begrenset antall. Men bortsett fra noen kosmetiske endringer, er SL-1210MK7R den samme Technics-spilleren som vi kjenner fra før.

Den spesielle utgaven er laget for Red Bull BC One, som er en internasjonal breakdance-konkurranse, og har logoen fra konkurransen både på spilleren og filtmatten på tallerkenen.

Pickuphuset er rødlakkert og armen er gullbelagt, men teknisk sett er Red Bull BC One-versjonen helt lik en vanlig SL-1210MK7. Med s-formet arm, høydejustering, pitch-kontroll, revers-avspilling, stroboskop, og den samme kjerneløse motoren.

Spilleren slippes på markedet i september, i et ukjent, men begrenset antall.

 

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

  • LB+ Total i 30 dager
    Kun 49,-

    Fornyes etter 30 dager, ingen bindingstid.

  • LB+ Total i 12 Mnd
    Kun 149,- mnd

    Du sparer 288 ,-

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

MQA er ikke død. Kjøpes av Lenbrook

Denon lager platespiller igjen

Nye tonearmer til platespillere

Ser du hva som er nytt?

Slank og rimelig forsterker fra Marantz

Billig platespiller med innebygget høyttaler

Scroll to Top