TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Black Week tilbud - LB+ Total 70% rabatt
Kjøp

Sonus faber senker prisene

Den nye Chameleon-serien blir italienernes rimeligste høyttalere, håndbygget i Italia i en kvalitet man sjelden ser i under 10.000 kr.

Av / 07.04.15 - 08:14
Sonus faber senker prisene

Den nye Chameleon-serien består hittil av en bokhyllehøyttaler, en slank gulvstående og en senterhøyttaler. Formen kjenner vi fra den eldre Toy-serien, og med priser fra 9.990 kr, legger Chameleon-høyttalerne seg under den prisebelønte Venere-serien.

Høyttalerne bygges i Italia, med skinntrukne kabinetter og aluminiumsdetaler. Som gir høyttalerne en karakteristisk design.

Chameleon B detailDen kompakte Chameleon B, kan leveres med sidepaneler i sort, grått, blått, oransje, rødt eller hvitt. Det samme gjelder for den gulvstående Chameleon T, til 21.990 kr og senterhøyttaleren Chameleon C til 5990 kr.

Sidepanelene kan også kjøpes separat, slik at man kan endre fra grått til blått, hvis man får lyst. Panelene koster fra 995 kr stykket.

Chameleon TChameleon T, er en 3-veis gulvhøyttaler med to 18 cm basselementer, en 15 cm mellomtone og en 29 mm diskant. Høyttalerne som måler 106 x 27 x 35 cm, er som de andre håndlaget i Vicenza, Italia.

Annonse

Production assembly (14)

Den lille Chameleon B er bare 316 mm høy, og bruker en variant av den 15 cm store mellomtonen som sitter i de gulvstående, som basselement sammen med en 29 mm diskant.

Chameleon BSenterhøyttaleren har i tillegg en 15 cm passiv slavebass plassert ved siden av diskanten, og en 15 cm bass på motsatt side av diskanten. Chameleon C er 54 cm bred, og 20 cm høy, slik at den ikke ruver alt for mye i et hjemmekinooppsett.

Chameleon-serien er på vei ut i butikkene, og vi planlegger selvsagt en test.

Chameleon C

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 4 uker 4,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
4 kr/md
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Retro rør-DAC fra FiiO

Første integrerte forsterker fra TAD

Nå er de endelig her

Nye premium pickuper

Streamer-flaggskipet gjør noe helt nytt

Teac dropper DAC-en i ny streamer

Stream S3 er seriøs svensk hi-fi uten en tråd

Nytt flaggskip debuterer

Se hva du gikk glipp av

Platespillerikon får nytt liv

Siste sjanse til å skaffe seg en

McIntosh går på bar

Lyd & Bilde