TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

McIntosh MDA200 med Roon-støtte

Sju digitale innganger med HDMI.

Av / 17.11.22 - 16:00
McIntosh MDA200 med Roon-støtte

De fleste forsterkerne fra McIntosh, forforsterkere og integrerte, har en digital modul med digitalkonverter – DAC – hvor man kan koble til digitale lydkilder. Men McIntosh har ikke hatt en frittstående DAC før denne.

MDA200 er rett og slett McIntosh digitale modul med DAC, DA2, pakket inn i et kabinett med egen strømforsyning. Den er litt mer enn det, fordi her får man analoge utganger, også balanserte XLR-utganger, og til sammen sju digitale innganger.

McIntosh MDA200 med Roon-støtte 1
Foto: McIntosh

Teknisk sett er den basert på en åttekanals og 32-bits ESS-DAC, såkalt Quad Balanced, med forbedret dynamisk område og lavere  harmonisk forvrengning.

Som man kan se av baksiden, har MDA220 en USB-inngang som støtter DSD512 og DXD-filer opp til 384kHz. De øvrige inngangene som koaksial og optisk, støtter opptil 24-bit/192kHz lydfiler. Inngangen merket MCT, er en DIN-kontakt for tilkobling til McIntosh SACD/CD-spillere med MCT-utgang, og gjør MDA200 i stand til å dekode DSD-filene på SACD-er.

HDMI-inngangen støtter lydretur (ARC) og brukes når man vil koble tv-lyden til anlegget. McIntosh har også klargjort MDA200 for Roon-streamere.

Annonse

MDA200 er priset til 4000 USD, tett på 50.000 kr her hjemme, og er tilgjengelig senere på året.

McIntosh MDA200 med Roon-støtte 2
Foto: McIntosh

 

McIntosh MA9500

Raffinert kraftverk

McIntosh har oppdatert MA9000 og gjort favorittforsterkeren vår mer anvendelig, og enda bedre.

Les hele testen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

FiiO M25: Du velger DAC-en selv

Denne ripper CD-er uten PC

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

CD-ens comeback fortsetter!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.