TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

HiFi Klubben overtar Hegel

Snart får du ikke lenger kjøpt Hegel hos Soundgarden.

HiFi Klubben overtar Hegel

Hegel har inngått samarbeid med HiFi Klubben om distribusjon i hele Skandinavia. Det gjelder hele Hegels sortiment.

Fra den 15. november tar HiFi Klubben over distribusjonen av det norske hi-fi-merket Hegel. Dette kommer frem i dagens pressemelding.

Jens Holst Larsen, produktsjef i HiFi Klubben sier:

”Vi har lenge søkt et merke innenfor elektronikk, som kan matche vårt sortiment av high-end høyttalere fra B&W og DALI. Det var viktig for oss at det ble et markant alternativ til våre eksisterende merker, og her så vi raskt at det spesielt var én stjerne på himmelen, som skilte seg ut. Hegels konstruksjonsfilosofi og evnen til å kombinere tradisjon med nytenkning har hatt stor betydning for oss. At Hegel samtidig er et lokalt skandinavisk merke, er bare en ytterligere fordel.”

 

Annonse

Bent Holter, eier og grunnlegger av Hegel sier:

”Vi ser med stor glede frem til å arbeide med den absolutt ledende kjeden innen lydprodukter i Skandinavia. Vi tror vår felles entusiasme for god lyd og god musikk kommer til å bli en knallsuksess.”

 

Det betyr altså at HiFi Klubben blir eksklusiv forhandler av Hegel og overtar alle garantiforpliktelser og ellers det fulle serviceansvar på produkter, som tidligere er solgt i Skandinavia.

HiFi Klubben lover at kunder og andre interesserte i løpet av de neste månedene vil bli invitert til en rekke eksklusive arrangementer, hvor HiFi Klubben sammen med representanter fra Hegel vil demonstrere produktene.

Vi i Lyd & Bilde har jo opp igjennom årene selv hørt på en del kombinasjoner mellom Hegel og HiFi Klubbens høyttalere i våre testfasiliteter. Her er noen få av dem:

 

Dali Epicon 6 (med Hegel H300 samt P30 og 2 stk H30)

Dali Oberon 7 (med Hegel H190)

Bowers & Wilkins 603 (med Hegel H360)

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

3 hendelser på “HiFi Klubben overtar Hegel”

  1. Morten Karlsen

    Tusen takk, neste som hadde smakt like bra er Arendal Audio hos hifiklubben

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

CD-ens comeback fortsetter!

Fargerikt og trådløst fra Pro-Ject

Fiios rendyrker den tradisjonelle forsterkeren.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.