Spørsmål vedr. Abonnement? Kontakt oss på:

E-post: abo@lydogbilde.no // Telefon: 64 00 70 34

Åpningstider: 09:00 – 15:00

Dette er Lyd & Bilde

Lyd & Bilde er Nordens største medieaktør innen tester og omtale av hjemmeelektronikk. Via våre nettsider, samt digitale og trykte magasiner, gir vi den jevne forbruker kunnskap til å ta kvalifiserte valg blant tusenvis av produkter – slik at det på best mulig måte dekker ditt behov og passer ditt budsjett.

Lyd & Bildes journalister velger ut og foretar grundige tester av ca. 475-500 produkter hvert år. Vi tester det meste som går på strøm – det være seg TV-er, mobiltelefoner, høyttalere, bærbar lyd, hi-fi, kameraer, hjemmekino, ultrabooks, smartklokker, nettbrett, m.m.

Testproduktene består av en miks av kjente, store merkevarer og mer ukjente perler. Våre faste journalister fra hele Norden har gjennom flere tiår opparbeidet seg en unik erfaring og spisskompetanse, slik at de kan skille klinten fra hveten og gi veiledning i en uoversiktlig produktjungel.

Lyd & Bilde tester stort sett produkter for «folk flest», men omtaler også drømmeprodukter, såkalte «Ferrari-historier».

Når redaksjon lager sitt langsiktige testprogram, gjenspeiler det markedstrender og, ikke minst, bredden i markedet. Ut fra gitte kriterier som for eksempel pris, bruksområde og tekniske egenskaper, setter redaksjonen sammen tester med de mest relevant og interessante produktene.

Lyd & Bildes popularitet er opparbeidet gjennom årevis med testing, og våre journalister følger Vær Varsom-plakaten. Alle tester kvalitetssikres av en samlet redaksjon fra unnfangelse til fødsel, og den ansvarlige journalisten tar sin integritet på største alvor. Redaksjonen arbeider helt uavhengig, og utvalget av produkter gjøres på frittstående journalistisk grunnlag.

På Lyd & Bildes nettsider finner du Nordens største database for tester av hjemmeelektronikk-produkter, samt guider, råd og tips. God brukervennlighet og seriøs journalistikk har gjort Lyd & Bildes hjemmesider til et foretrukket media i hele Norden.

Lyd & Bildes mål er å alltid gi aktuell kunnskap til deg som søker ekspertråd om lyd- og bildeprodukter!

L&B – vi tester for deg!

Dette betyr våre karakterer

Alle produkter som testes gis én samlet karakter fra 1-6 stjerner:

  • 1 stjerne: Løp… i motsatt retning!
  • 2 stjerner: For mange svakheter for en anbefaling
  • 3 stjerner: Ikke uten kvaliteter – de er bare veldig få
  • 4 stjerner: Absolutt godkjent, men med forbehold
  • 5 stjerner: Svært bra på det aller meste – klar anbefaling
  • 6 stjerner: Blant det aller, aller beste i sin klasse

Produktene deles inn i følgende kategorier:

  • Basic: Budsjettklasse, de rimeligste produktene i sin klasse
  • Premium: Et mer påkostet produkt med høyere ytelse
  • High-end: De råeste produktene, der prisen ikke spiller noen rolle

Vi deler (evt.) ut følgende ikoner:

  • Spesielt anbefalt: «Editor’s Choice» – Spesielt bra til prisen, eller med spesielle kvaliteter som skiller seg ut
  • Beste kjøp: Produktet med best ytelse i forhold til pris, gjerne vesentlig lavere pris enn tilsvarende konkurrenter
  • Best i test: Testens aller beste produkt innenfor testkriteriene
Audun_Hage

Audun Hage

Journalist, webredaktør, redaksjonssjef

audun.hage@lydogbilde.no
Christian

Christian Ranke

Art Director, print

christian.ranke@lydogbilde.no
+47 966 25 291
dyllan

Dyllan Debord

Partner Operations Director, Nordics

dyllan.debord@lydogbilde.no
976 00 446
1_add_on_picture

Geir Gråbein Nordby

Journalist

geir.nordby@lydogbilde.no
(Foto: Produsenten)

Hanne Gundersen

Språkvasker, webpublisering

hanne.gundersen@lydogbilde.no
+47 966 25 290
Helene_Holo-1503x2000

Helene Holo

Partner Success Manager, Nordics

helene.holo@lydogbilde.no
+47 917 79 196
John_Alex_Hvidlykke_new

John Alex Hvidlykke

Redaktør, Lyd & Billede (DK)

john.hvidlykke@lydogbilde.no
Jonas_Ekelund

Jonas Ekelund

Journalist

jonas.ekelund@lydogbilde.no
Lasse_Svendsen-1

Lasse Svendsen

Ansvarlig redaktør

lasse.svendsen@lydogbilde.no
Marius_Thingvald

Marius Thingvald

Web Manager, Norden

marius.thingvald@lydogbilde.no
Martine_Dam-1500x2000

Martine Dam

Partner Manager Scandinavia

martine.dam@lydogbilde.no
+47 917 73 029
(Foto: Produsenten)

Peter Gotschalk

Journalist og utviklingsredaktør

peter.gotschalk@lydogbilde.no
(Foto: Produsenten)

Sverker Billing

Oversetter og redaksjonssjef (SE)

sverker.billing@lydogbilde.no
+46 70 950 76 69
(Foto: Produsenten)

Tor Aavatsmark

Administrerende direktør

tor.aavatsmark@lydogbilde.no
+47 413 00 655
Rull til toppen