TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

TEST: Calex Smart Outdoor LED Spotlight RGB CCT

Calex er nykommeren fra Nederland

Testens minste spot gjør det den skal.

Av / 31.07.23 - 12:25
Calex Smart Outdoor LED Spotlight RGB CCT

Home mener

  • En liten spot som ikke gjør mye vesen av seg, men som har alle muligheter for å skape et effektfullt opplyst uterom.
  • Spydet og foten er laget av altfor tynn plast. Og husk å kjøpe med en hub.

Dette er testens minste spot, og prismessig ligger den også en del under noen av de andre. Men kan den måle seg med de øvrige i testen? Til dels.

Calex er en nederlandsk produsent hvis produkter ikke er like bredt tilgjengelige i Skandinavia som testens øvrige tre deltakere. Men kanskje er det bare et spørsmål om tid, for det nederlandske merket slår seg opp på å være litt morsommere og litt mer kreativ enn de andre. Sortimentet består blant annet av en lang rekke dekorasjonspærer, men også en særdeles omfattende serie av utendørs smart belysning. Her er alt fra lanterner via lyskjeder til spotter i all verdens utforminger.

Et eksempel på kreativiteten er at Calex i appen har laget en slider, hvor du kan velge akkurat hvor varmt eller kaldt det hvite lyset skal være. Det er smart. I tillegg til det har den selvfølgelig samme RGB-sirkel som de øvrige testdeltakerne.

Calex Smart Outdoor LED Spotlight RGB CCT 1
I appen fra Calex kan du ut over en mengde farger også velge akkurat den hvite fargen du foretrekker. (Screendumps)

Bruk for en hub

Calex har bygd opp systemet sitt etter noenlunde samme oppskrift som Philips Hue. Det vil si at du må investere i deres Bluetooth Mesh Hub for å kunne innstille en timer eller velge mellom de mange forskjellige fargene og programmene hvordan fargene skifter.

Med den kan du også koble flere produkter fra den omfattende katalogen sammen, og du kan koble spotten opp til din foretrukne digitale assistent. Både Google Assistent, Alexa og Siri støttes.

Annonse

Uten huben må du være innenfor Bluetooth-rekkevidde av spotten for å kunne styre den, og det blir raskt veldig lite praktisk.

Calex Smart Outdoor LED Spotlight RGB CCT 2
Spydet og foten er fremstilt av plast, mens resten av lampen er i metall. (Foto: Pernille Redder)

Kvaliteten

Vi skulle ønsket at Calex hadde gjort seg litt mer flid med materialene. Selv om spotten er fremstilt i lekker, pulverlakkert aluminium, er foten og støpselet fremstilt av plast. Og ikke engang kraftig plast, men i en spinkel og ganske tvilsom kvalitet.

Det er vanskelig å forestille seg at det tynne plastspydet holder så veldig lenge i et skandinavisk klima, og når det knekker, må du være kreativ med pluggene fra barnas telt, eller hva du nå kan finne på for å unngå at lampen må kasseres.

Konklusjon

Til denne prisen leverer Calex et skikkelig fint produkt med mange valgmuligheter, men vi er bekymret for spydet og foten, som er fremstilt i altfor tynn plast.

Karakter
Calex Smart Outdoor LED Spotlight RGB CCT
Basic

Også i denne testen:

Philips Hue Lily utendørs spot

Markedslederen kan fortsatt

Philips leverer solide og funksjonelle hagespotter

Del av et enormt, intelligent lyssystem, som Philips har produsert og utviklet i over 10 år.
For å få fullt utbytte av produktet må du også investere i en Bridge, Philips’ hub.
Les hele testen

Ledvance Wifi Smart+ Outdoor Garden LED Spot

Ledvance leverer den raskeste installasjonen

Det er lett å være lysdesigner med disse spottene i hagen

Kan installeres på under et minutt.
Lampen krever konstant oppkobling på et Wifi-nettverk. Fot og spyd er fremstilt av plast.
Les hele testen

Wiz Jordspot

For den lekne og kreative

Solide spotter med uendelige muligheter

Lampene er i solide materialer og virker også selv om de mister kontakten til Wifi-nettverket.
Prisen er i det høye sjiktet.
Les hele testen
Pernille Redder
(f.1977): Journalist på L&B Home. Pernille har jobbet som journalist og redaktør i TV-bransjen siden 2003. Blant annet på DR, TV 2 Øst, TV 2 Fyn og som redaktør på Copenhagen TV Festival. Pernille skriver ærlig og kortfattet om alt det som gjør livet som blant annet huseier og foreldre artigere og lettere.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Dreame Mira Mop 10 varer lenger, men er billigere

Hue skaper en lysende filmopplevelse

Ninja Prestige DualBrew: Denne maskinen har virkelig manglet på markedet

IKEAs donut-lampe har blitt smart

Withings' nye vekt har toppmodellens teknologi til halv pris

Mova Mobius 60 takler terskler og ulike gulvtyper

AEG 9000 Flexibility: Styr unna Auto-programmet

Temperamentsfull ovn fra Ninja ligner et romskip

North plantemelkmaskin: Latte og ekte fastfood uten oppvask

For første gang siden 1955 blir en klassiker nå oppdatert

Google Nest Cam Outdoor (2. gen.): Hey Google! Det er JEG!

Trenger du damp i en airfryer?

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.