TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Vi feirer kåringen av ÅRETS BESTE produkter! LB+ Total 4 uker 4 kr

Tidal kommer til Norge

I løpet av første kvartal rulles strømmetjenesten Tidal ut i Norge.

Av / 12.02.15 - 15:31
Tidal kommer til Norge

Det er den norske musikktjenesten Wimp som også står bak tjenesten Tidal. Denne ble lansert i oktober 2014, som den internasjonale versjonen av Wimp HiFi, som da gir strømming av musikk i helt tapsfri kvalitet. Ekte CD-kvalitet, altså.

I løpet av første kvartal rulles Tidal ut i Norge også.

– TIDAL har fått en vanvittig mottakelse fra internasjonal presse, artister og lydutstyrsprodusenter. Vi har også opplevd at mange nordmenn ønsker å prøve tjenesten, sier Sveinung Rindal, redaksjonssjef for WiMP og TIDAL, i en pressemelding.

Wimp har fra oppstarten i 2010 satset på redaksjonelt, norsk innhold og har en målsetting om at minst halvparten av musikken redaksjonen promoterer skal være norsk.

Norsk versjon kommer senere
– Vi jobber med å lage en norsk versjon av TIDAL, som skal lanseres senere i år. Men på grunn av høy interesse velger vi først å introdusere den globale versjonen av TIDAL, slik at nordmenn også kan få prøve produktet som nå skaper stor oppmerksomhet ute i verden, sier Rindal.

Annonse

Den globale versjonen av Tidal kommer til Norge i løpet av første kvartal og vil bli introdusert som et separat varemerke og abonnement fra Wimp. I løpet av året kommer også den norske Tidal-versjonen.

– Vi velger å vise fram en flik av det internasjonale redaksjonelle tilbudet vårt i Norge, for de som ønsker en titt. For oss som norsk selskap er det imidlertid viktig å opprettholde fokus på norsk musikk. Vi søker derfor nå etter en norsk musikkredaktør for TIDAL, forklarer Rindal.

Tidal åpnes i Norge senere i første kvartal. Wimp påvirkes ikke, loves det.

Jay-Z ønsker neppe å bli sett på som noen "Wimp"...
Jay-Z ønsker neppe å bli sett på som noen «Wimp»…

Kjøpt opp av Jay-Z
Det spørs likevel om ikke vi kan se på dette som det første steget mot utfasing av Wimp-tjenesten, til fordel for Tidal. Som vi vet, er det nå klart at rapperen Jay-Z kjøper opp Wimp. Det ville vært ganske forståelig om han synes originalnavnet på tjenesten virker litt vel pinglete…

tidalhifi.com

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

ÅRETS BESTE-TILBUD

Få tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 4 kr / 4 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Budsjettvennlig CD-spiller

Se hva du gikk glipp av

Balansert hele veien fra platespilleren

Ny SOtM-spiller satser på Diretta

Technics strammer grepet om DJ-bua

Endelig Apple Music på Bluesound, men med en hake

Budsjettvennlig platespiller med Bluetooth

Burgeren fås i nye farger

Integrert forsterker for purister

Innuos' 3-delte versting-streamer koster 90 000 euro!

Moderne, men retro-inspirerte Onkyo-forsterkere

Rega slipper rimelig platespiller