TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Musikkvideo i null tyngdekraft

Ok Go flyr ”Upside Down and Inside Out”.

Musikkvideo i null tyngdekraft

Popgruppen Ok Go har filmet videoen til sin seneste single «Upside Down and Inside Out» i et russisk fly med redusert tyngdekraft. Med andre ord et fly i fritt fall, hvor fallet er nøyaktig likt passasjerenes, som til sammen gir null G.

Les også: Verden går på kvantemekanikk

Hvert fall i et slikt fly varer rundt 20 til 30 sekunder. Musikkvideoen på 3 minutter er derfor nødvendigvis klipt sammen av flere øyeblikk. Dette er imidlertid gjort så smart at man ikke legger merke til det.

Det er ingen tvil om at Ok Go har hatt det gøy med å lage denne musikkvideoen, som du kan se under.

Annonse
(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Mesterklasse fra NAD med neste generasjons forsterkere

Ny serie med high-end forsterkere

Lenco i klassisk stil

Ny integrert retro fra Quad

Lyngdorf først i verden med ny tapsfri strømming

Audio-Technica gjør det igjen

Endelig skjer det noe hos Burmester igjen

Cayin utvider Jazz-serien

Kassettnostalgi på steroider

FiiO slipper prisgunstig musikkstreamer og høyttalere

Tegneserieversjon hyller Knøttene

Ikoniske Concorde i rimelig prisklasse

Lyd & Bilde