TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
☀️SOMMERTILBUD☀️ - 6 UKER KUN 6 KR

Èn million forhåndsbestillinger

Apple fikk inn en million forhåndsbestillinger på nye iPhone 4S de første 24 timene, etter at man kunne bestille på nett i kjølvannet av lanseringen tirsdag 4. oktober.

Av / 11.10.11 - 00:16
Èn million forhåndsbestillinger

På tross av at designet er lik forgjengerens, skjermen ikke har vokst, og den ikke er i salg ennå, har Apple klart å forhåndselge én million av den nye iPhone 4S.

Til sammenligning mottok Apple 600.000 forhåndsbestillinger på forgjengeren iPhone 4, så det er tydelig at mange kan ikke få nok av Apples smartmobil.

Smartmobilen som ikke er i salg her hjemme før 28. oktober, har fått dobbelt så rask dobbeltkjerne A5 prosessor, sju ganger raskere grafikk enn iPhone 4 og 8 Mp kamera med 1080p HD-video.

iPhone 4S er i butikkene allerede fredag 14. oktober i USA, Australia, Canada, Frankrike, Tyskland, Japan og England, og kommer altså hit to uker senere.

Les alt om iPhone 4S her.

Annonse

Èn million forhåndsbestillinger 1

Nye iPhone 4S har fått mye ny teknologi, mye av det er inkludert i det nye operativsystemet iOS 5 som er kalr for nedlasting onsdag 12. oktober.

Les om iOS 5 her.

Foruten bedre batteritid enn iPhone 4,  8 timer 3G tale, 10 timer video, 40 timer musikk og 9 timer wi-fi, støtter den også avansert stemmegjenkjenning.

Som gjør det mulig å snakke til iPhone 4S og få svar fra assistenten om egentlig alt. Hvordan blir været, hva er klokka, finne veien, søke på nett, lese inn diktat, spørre om når Benjamin Franklin var født, og det meste annet, og ja, den leser SMS-er for deg.

iPhone 4S blir tilgjengelig i 16, 32 og 64 GB lagringskapasiteter, og i hvitt eller sort, men med den samme sylskarpe 3,5-tommers retinaskjermen som iPhone 4 har fått mye skryt for.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Qi2 nå med 25 W lading

Nothing klar med rimelig smartklokke med ChatGPT

Google viser Pixel 10 i teaser-video

Snart kan du teste iOS 26

Samsung registrerer varemerket «Galaxy Z TriFold» for sin første smarttelefon med to bretter

Nå vet vi alt om Pixel 10 Pro Fold

Apples brettbare iPhone får Samsung-skjerm

Apple ror i land

Gemini på håndleddet

Samsungs nye sammenleggbare med enda mer KI og et mye slankere design

OnePlus utvider sortimentet: Nord 5, Nord CE 5 og ny 43 mm Watch 3 lansert

Spansk politi mistenker Pixel-brukere for å være narkolangere

Lyd & Bilde