TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Fra firkantet til rundt hos Geneva

De er best kjent for sine fargerike, kantede trekabinetter, men nå lanserer de runde trådløse høyttalere.

Av / 06.09.14 - 17:06
Fra firkantet til rundt hos Geneva

Aerosphere heter de runde trådløse høyttalerne, som finnes i to størrelser. Den minste er en monohøyttaler i sort, hvit eller rødt, til 3190 kr, mens den store er en stereohøyttaler med flere elementer vendt forover og en 6,5-tommers bass på toppen.

Den store koster 6990 kr, og det finnes et stativ til den, som vist på bildet. Høyttalerne kobles sammen med mobilen, nettbrettet eller  laptopen, via Bluetooth eller AirPlay, og kan også brukes med andre trådløse enheter som støtter DLNA.

Den lille Aerosphere kan dessuten kobles sammen som par, og danner da et stereopar som for eksempel kan brukes som tv-høyttalere.

Man kan koble fire Aerosphere på samme nettverk for å strømme musikk i flere rom, med da trenger man en Aerosphere hub til 3990 kr, som er en trådløs adapter. Men ikke en hvilken som helst adapter, for den har nemlig innebygget CD-spiller og DAB+ radio.

Aerosphere-serien kommer i salg neste måned.

Annonse

GENEVA Audiosphere

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Disse to bør naboen passe seg for

Lyd & Bilde