Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

JBL Boombox 3 Wi-Fi

JBL Boombox 3 og Charge 5 får wifi-strømming.

Skrevet av / 02.05.23 - 13:43
JBL Boombox 3 Wi-Fi

De to bærbare høyttalerne fra JBL, er blant våre favoritter og den lille Charge 5 har lenge vært vår referanse blant bærbare Bluetooth-høyttalere i sin prisklasse.

Nå oppdateres Charge 5 og den langt større Boombox 3 med wifi.

De har fremdeles Bluetooth, men wifi åpner for to viktige ting som begge har med lyden å gjøre.

Dolby Atmos

Boombox 3 Wi-Fi. Foto JBL

Det ene og klart viktigste, er støtte for høyoppløst lyd når man strømmer over nettverket. Høyttalerne støtter nemlig opptil 24bit/96kHz avspilling, og de har AirPlay 2 og Chromecast integrert. Dermed vil de dukke opp i nettverket hjemme, og så kan man strømme musiikk i høyere kvalitet. Også i flere rom.

Den store Boombox 3 Wi-Fi støtter også surround med Dolby Atmos fra Tidal. Dolby Atmos velger man i JBL One-appen, som også kan styre høyttaleren og der kan man i tillegg gjøre lydinnstillnger.

Høyttaleren er IP67-sertifisert og tåler vann og finkornet sand fra stranden. Den spiller i opptil 24 timer på én lading, og har USB-lading av mobilen.

Pris

JBL Charge 5 Wi-Fi. Foto JBL

 

Den mindre Charge 5 Wi-Fi har litt for få høyttalerelementer sammenlignet med Boombox 3 Wi-Fi til at den klarer å spille av Dolby Atmos. Men den har den samme støtten for høyoppløst 24bit/96kHz avspilling, og spiller i 20 timer på en lading.

Begge høyttalerne har Bluetooth 5.3, støtte for Wi-Fi 6, AirPlay 2, Chromecast og støtte for Alexa multirom.

JBL Boombox 3 Wi-Fi og JBL Charge 5 Wi-Fi er i salg i løpet av mai, priset til henholdsvis 6499 og 2499 kr.

Les også Party på turen JBL Charge 5 spiller høyt og kraftig, og er den du vil ha med deg på rølpetur.

JBL Boombox 2

Perfekt balanse mellom fest og finesse

JBL Boombox 2 har absolutt kraft nok til å plage folk i parken. Den låter dessuten forbausende bra.

Les videre
Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Tilbud i samarbeid med vår kommersielle partner Prisjakt.no

Allerede abonnent? Logg inn eller bli medlem av LB+.

Med LB+ får du tilgang til ALT innhold på lydogbilde.no

Våre L&B Home abonnement finner du her.

Live podcast-episode fra Elkjøp Campus

Nye utendørshøyttalere for sommersesongen

PMC senker prisen på skikkelig bass

Her er Lyngdorfs nye høyttaler

Vi hørte Linns nye høyttaler

Nå lager de høyttalere også

Scroll to Top