Årets TV-nyheter fra Samsung er like rundt hjørnet, og det innebærer som vanlig også en del interessante lydnyheter: Som en del av årets lifestyle-sortiment lanserer Samsung også Music Studio 5 og Music Studio 7. De trådløse høyttalerne ble offisielt lansert under CES 2026 i januar, og nå er de klar for det nordiske markedet.
Samsung Music Studio-serien: Spiller trådløs musikk og TV-lyd
![Her er Samsung Music Studio 7 og Music Studio 5 1 Trådløs høyttaler [Samsung Music Studio 5] plassert på et nattbord i tre ved siden av en seng i et lyst, minimalistisk soverom.](https://www.lydogbilde.no/wp-content/uploads/2026/05/Music-Studio-5-Music-Studio-Lifestyle-Photography-12.avif)
Begge De nye Samsung-høyttalerne støtter selvfølgelig Wi-Fi og Bluetooth, og har bred støtte for ulike musikkstrømmetjenester som Tidal Connect, Spotify Connect og Airplay. Den største modellen Music Studio 7 har i tillegg en fysisk HDMI-inngang, og støtte for High Res Audio med opptil 24 bit / 96 Khz. Om det låter like bra som for eksempel LGs nye Sound Suite høyttalere gjenstår å teste nærmere!

Pris og tilgjengelighet
Samsungs Music Studio-høyttalere kommer i salg fra 11. mai, samme dato som de nye Frame-modellene. Prisene er som følger:
- Music Studio 7: HW-LS70H/XE – 5 990 kroner/stk
- Music Studio 5: HW-LS50H/XE – 3 990 kroner/stk
