TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Denon DHT-S218: Slank Atmos-planke fra Denon

Denon DHT-S218 er en slank lydplanke med Dolby Atmos og "innebygd subwoofer".

Denon DHT-S218: Slank Atmos-planke fra Denon

Denon DHT-S218 er en Dolby Atmos-lydplanke, hvor produsenten lover en imponerende lydkvalitet og kraftig bassrespons, til tross for at det ikke finnes noen ekstern subwoofer her. Alt er innebygd i den rimelige lydplanken.

Vær oppmerksom på at Dolby Atmos her kun skjer prosessering, da det ikke finnes noen dedikerte topphøyttalere som retter lyden opp mot taket.

Denon DHT-S218 angle 3
Foto: Denon

«Krystallklar dialog»

Denon lover «krystallklar dialog» og en stor fyldig kinoopplevelse fra et elegant kabinett på kun 6 centimeters høyde. Lydplanken har innebygd støtte for det romlige 3D-lydformatet Dolby Atmos, som skal løfte lydopplevelsen «til nye høyder» for eiere av moderne 4K-TV-er. Og med eARC lydreturkanal er det lett å hente ut Dolby Atmos-lydsporet direkte fra TV-ens HDMI-kontakt. HDMI-kabel medfølger, forresten.

Les også GRUPPETEST: 5 premium lydplanker høsten 2023 Når en lydplanke ikke skal være et kompromiss, gjelder det å holde tungen rett i munnen – og pengene litt løsere. Det betaler seg.

Denon DHT-S218 har dedikerte diskant- og mellomtoneelementer, samt to nedoverrettede 3-tommers basselementer. Å kalle dem subwoofere, får stå for markedsavdelingens regning, men en fyldig nok bassgjengivelse bør de kunne klare.

Denon DHT-S218 bass unit
Ett av to 3-tommers basselementer på undersiden. Foto: Denon

Subwooferutgang

Derimot har lydplanken en dedikert subwooferutgang, slik at den kan kobles til en ekstern subwoofer med kabel. Noe som utvider bruksområdet en god del, i våre øyne.

Annonse

Strømming av musikk gjøres via Bluetooth, og lydplanken støtter også Bluetooth LE for lav forsinkelse. Den har også en dedikert HDMI-inngang i tillegg til lydreturkanalen. Har du en TV uten lydretur (ARC/eARC), kan du dermed koble til en Chromecast eller Apple TV gjennom lydplanken, og videre fra planken til TV-en. Klokt tenkt.

DHT-S218 er lav nok til å ikke blokkere bildet om den ligger foran TV-en. Den kan alternativt veggmonteres, ved hjelp av «nøkkelhull-fester» på baksiden.

Denon DHT-S218 remote
Fjernkontroll medfølger, men lydnivå kan også reguleres med TV-ens fernkontroll. Foto: Denon
Les også TEST: Denon AVR-X2800H Denon AVR-X2800H byr på flust av finesser, gode tilkoblingsmuligheter og kraftfull lyd – til en særdeles hyggelig pris. Et meget godt kjøp!

Andre funksjoner

I tillegg byr DHT-S218 på følgende funksjoner:

  • «Pure» lydmodus for musikkavspilling helt uten prosessering (ingen «surroundlyd»)
  • Fire ulike lydmodi tilpasset filmer, TV, musikk og nattlytting
  • Bruk TV-fjernkontrollen til å stille lydnivå, med HDMI-CEC
  • Automatisk avstengning i standbymodus
Denon DHT-S218 angle
Foto. Denon

Denon DHT-S218: Tilgjengelighet og pris

Den kompakte lydplanken koster bare 3198 kroner, og forventes på lager den 20. april.

Mer info: hifiklubben.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Disse to bør naboen passe seg for

Lyd & Bilde