TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Technics SU-R1000 high-end integrert

Inneholder unik teknologi.

Av / 01.09.20 - 15:03
Technics SU-R1000 high-end integrert

Helt siden Technics gjenoppstod etter å vært gravlagt i mange år, har de lansert nye produkter i rask takt. Særlig hva platespillere angår. Den legendariske SL-1210 har også gjenoppstått, og finnes i ulike utgaver, alle med direktedrevet tallerken, pitch-kontroll og stroboskop.

Akkurat som før.

Den nye Technics SU-R1000 Reference Class, ligner ikke på noe Technics har gjort før. Designet med effektmetere har vi dog sett før, men det er på innsiden Technics har revolusjonert måten man lager digitale forsterkere på.

For SU-R1000 er en digital high-end, integrert forsterker, med ganske unik teknologi på innsiden.

Technics SU-R1000 high-end integrert 1Den har både DAC og platespillerinngang, men ikke strømming innebygget. Den har også balanserte innganger, en for linjesignal og en for platespiller. Den har også to par koaksiale og to par optiske digitalinnganger (med MQA-støtte), men ikke USB-DAC, og hodetelefonutgang på fronten.

Annonse

Så langt høres det ut som en hvilken som helst forsterker.

Active Distortion Cancelling Technology

Technics SU-R1000 high-end integrert 2Men SU-R1000 har flere tekniske finessser man ikke finner andre steder. Technics LAPC (Load Adaptive Phase Calibration) og JENO (Jitter Elimination, Noise-Shaper Optimization) som vi kjenner fra tidligere Technics-forsterkere, finnes også her.

Den første – LAPC – skal gjøre forsterkeren immun  mot høyttalernes varierende fasekarakteristikker og belastning, mens JENO-teknikken eliminerer jitterstøy fra digitale signaler, har den nye ADCT (Active Distortion Cancelling Technology), til hensikt å fjerne forvrengning på utgangsgtrinnet som følge av varierende elektrisk belastning,

Intelligent Phono EQ

Technics SU-R1000 high-end integrert 3Ikke småtterier, men det er slett ikke alt. Technics har laget et unikt phono-trinn for SU-R1000, som kan brukes både med MM- og MC-pickuper.

De kaller det Intelligent Phono EQ, som har til hensikt å redusere crosstalk mellom kanalene, gjengi musikken eksakt etter (RIAA)-kurvene og optimalisere fase- og forsterkning som kan påvirkes  av impedansevariabler.

Det følger med en LP i esken til hver SU-R1000, som brukes som signalgenerator for phono-trinnet i kalibreringsfasen. Den fungerer slik at man spiller av LP-en mens forsterkeren er i kalibreringsmodus, så måler en DSP crosstalk fra pickupen, og korrigerer den uten at frekvenskurven påvirkes.

Forsterkeren har også en mer avansert strømforsyning enn den vi så i R1-serien SU-R1 og SE-R1. -fra Technics. Den nye strømforsyningen har klart å redusere støynivået betraktelig, og har flyttet svitsjefrekvensen lengre opp i frekvensområdet (400k+), og mer effektiv filtrering skal redusere støy mye bedre (-120 dB) enn en konvensjonell analog strømforsyning er i stand til.

Technics SU-R1000 er i salg først fra november.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

2 hendelser på “Technics SU-R1000 high-end integrert”

  1. Nydelig 🙂 Hadde vært fint med en ca. pris?
    Hadde vært gøy om de har strukket strikken så langt at den faktisk kunne vært ett alternativ lydmessig også, ikke bare en lekker boks 🙂

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

FiiO M25: Du velger DAC-en selv

Denne ripper CD-er uten PC

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

CD-ens comeback fortsetter!

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.