Sort smoking for Sonus faber

Nå kan du få trekabinettene i de italienskbygde Olympica-høyttalerne, trukket i glinsende sort lakk.

Skrevet av / 28.05.15 - 09:05
Sort smoking for Sonus faber

Italiensk håndverk både synes og høres på Sonus fabers høyttalere. Særlig på de dyrere modellene, og Olympica-serien som starter på 45.000 kr, er et tydelig bevis på det. Vi har testet både den kompakte Olympica 1 og den gulvstående Olympica III, med toppresultat.

Nå kommer de og modellen i mellom – Olympica II, i en høyglanset sort lakk akkurat som på pianoer. Bare enda mer glanset.

Den sorte lakken er så jevnt påført at det nesten ser ut som høyttalerne er trukket i plastfilm.

Innvendig er alt likt som på Olympica-serien i valnøtt eller grafittfarge, men den sorte lakken koster 5000 kr ekstra per par, og gjør at toppmodellen tangerer 105.000 kr:

Olympica III Black

 

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Nytt flaggskip fra Rega

Drømme-strømmer fra HiFi Rose

Verdens første DAC med tapsfri Bluetooth

Argons beste blir bedre

High-end platespiller fra Musical Fidelity

MQA er ikke død. Kjøpes av Lenbrook

Scroll to Top