TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Mindre og rimeligere McIntosh forsterker

Her er McIntosh fjerde forsterker på under ett år. McIntosh MA5300 koster halvparten av flaggskipet MA9000, og er nesten like avansert.

Av / 13.10.17 - 16:54
Mindre og rimeligere McIntosh forsterker

McIntosh MA5300 legger seg under MA9000, MA7200 og MA8900 i pris, og er bygget over stort sett samme lest. Med innebygget og utskiftbar digitalkonverter, platespillerinngang og til sammen 12 innganger.

Den er ikke utstyrt med autoformere, de store transformatorene som de større McIntosh-forsterkerne bruker, for å gjøre forsterkeren immun mot varierende høyttalerbelastning.

MA5300 er oppgitt til 100 w effekt per kanal.

Se Norges største McIntosh-avdeling.

Analog og digital

Ellers er den godt utstyrt med to optiske, to koaksiale, USB og McIntosh MCT-inngang i den digitale DAC-modulen. Fem analoge – den ene balansert – og platespillerinngang for Moving Magnet pickup, gjør forsterkeren ganske komplett.

Annonse
McIntosh MA5300
(Foto: Produsenten)

En McIntosh MA5300 forsterker, er også mindre og lettere enn sine dyrere søsken, og har fått McIntosh nye signatur, Mc-logoen på kjøleribbene.

DAC

Den utskiftbare DAC-modulens MCT-inngang, brukes når en McIntosh CD-spiller enn CD-transport med støtte for SACD-er kobles til. Hvis den også har en MCT-kontakt, kan man sende et DSD-signal digitalt til forsterkerens DA1 Digital Audio Module.

Den støtter opptil DSD256 og DXD 384kHz for høyoppløst lyd.

MA5300
(Foto: Produsenten)

HXD

Forsterkeren er også utstyrt med McIntosh Headphone Crossfeed Director (HXD), som skal skape større romfølelse når man hører på hodetelefoner. Slik at lydopplevelsen ikke blir så snevret inn av et smalt stereoperspektiv.

Forsterkeren koster drøye 50.000 kr og hvis du er interessert i en McIntosh MA5300 forsterker, er den snart tilgjengelig her.

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

John Dawson står bak Arcams jubileumsforsterker

CH Precisions søsterselskap digitaliserer RIAA-trinnet

FiiO M25: Du velger DAC-en selv

Denne ripper CD-er uten PC

Philips slår et slag for mikrostereoanlegget med Fidelio FA7

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.