Nyhet

CES 2023: JBL Spinner BT – første Bluetooth platespiller

JBL lanserer platespillere, forsterker, CD-spiller og nettverksspiller.

Skrevet av / 10.01.23 - 09:00
CES 2023: JBL Spinner BT –  første Bluetooth platespiller

Den kommende JBL Spinner BT er en enkel trådløs platespiller med Bluetooth 5.2 og aptX HD, som spinner 33 1/3- og 45-plater til Bluetooth-høyttalere. Spilleren leveres med en MM-pickup fra Audio Technica på et avtakbart pickup-hus, og har elektronisk styring av hastigheten.

Spilleren leveres med støvlokk, og er bygget i sort MDF med oransje detaler og har dempeføtter under chassiset.

JBL Spinner BT. Foto Audun Hage

JBL-spilleren finner du ikke i butikkene før høsten 2023, prisen er oppgitt til 399 Euro, eller rundt 4000 kroner.

Spinner BT er ikke den eneste platespilleren fra høyttalerprodusenten.

Det kommer nemlig en hel rekke nye produkter i JBLs Classic-serie, og TT350 Classic er en av flere.

Foto JBL

Den er mer påkostet enn Spinner BT, og er en direktedrevet spiller med elektronisk hastighetskontroll styrt av en sensor som passer på at den holder korrekt hastighet. Spilleren leveres i mahognifinér med en s-formet tonearm i aluminium med avtakbart pickup-hus, påmontert en MM-pickup.

TT350 Classic får følge av en ny integrert forsterker kalt SA550 Classic, med Class G forsterkermoduler, platespillerinngang og Bluetooth AptX Adaptive som støtter strømming med høyere kvalitet.

JBL-claassic-series-electronics-JBL-SA550 JBL-claassic-series-electronics-JBL-MP350 JBL-claassic-series-electronics-JBL-CD350
<
>
MP 350 Classic

De to andre produktene i Classic-serien, er en nettverksspiller kalt MP350 Classic, og CD-spilleren CD350 Classic. MP350 kan strømme over  Wi-Fi eller Ethernet, og er Roon-ready med Spotify Connect og Tidal Connect, og støtte for Chromecast og Apple Airplay.

CD350 Classic er en CD-spiller med støtte for avspilling av musikk også via en USB-A-inngang, hvor man kan strømme høyoppløst musikk bit perfect fra laptopen.

Classic-serien ventes å være hyllevare i løpet av sommeren 2023, og prisene er foreløpig oppgitt til 1899 Euro for SA550 Classic forsterkeren. 899 Euro for CD350 Classic, 999 Euro for MP350 Classic, og 1049 Euro for platespilleren TT350 Classic.

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Tilbud i samarbeid med vår kommersielle partner Prisjakt.no

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

  • Prøv LB+ i 30 dager
    Kun 49,-

    Fornyes etter 30 dager, ingen bindingstid.

  • LB+ Total i 12 Mnd
    Kun 149,- mnd

    Du sparer 288 ,-

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Gjetter du prisen?

Djevelen kommer igjen

Aston Martin med B&W: Konsertlyd i verdens første Super Tourer

Legendarisk forsterker gjenoppstår

Live podcast-episode fra Elkjøp Campus

High-end du neppe har sett før

Scroll to Top