TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Årets anbefalte CD/BD-spiller

Enten du vil lytte til musikk eller se film starter alt her: Blu-ray spillerne, CD og D/A konverterne er de viktigste kildene til bra lyd og bilde hjemme.

Av / 22.01.11 - 13:00
Årets anbefalte CD/BD-spiller

CD/BD-spiller – CD-spiller – Denon DCD-2010AE
Årets overraskelse
Dette er på mange måter årets overraskelse. Denon-spilleren er hverken dyr eller billig, men verdt hver krone for de som verdsetter musikkformidling av høyeste klasse.
Denon-spilleren har praktisk nok en USB-inngang på fronten, til iPoden, og en ekstra digitalinngang på baksiden, slik at man kan bruke CD-spillerens digitalkonverter til to eksterne lydkilder. Dermed øker nytteverdien betraktelig. Foruten iPod-en, kan man koble til en mediespiller eller laptop, og få bedre lyd med spillerens interne konverter.

DCD-2010AE er solid bygget. Det oser kvalitet av spilleren, som er en av få spillere som arbeider med hele 32-bits digital signalbehandling. Den er også utstyrt med et egenprodusert stillegående drivverk, og påkostede komponenter som skal gi bedre lyd.

Resultatet er en av de mest prisverdige CD-spillerne vi har testet på lenge, riktignok ikke fullt så vellydende som den nesten fem ganger dyrere Wadia 381, men forskjellene er mindre enn man skulle tro. Med DCD-2010AE får man et superdetaljert og gjennomsiktig lydbilde, med stor dynamisk kontrast og naturlig og organisk klang. Man kan også spille SACD-er med DCD-2010AE.

Les test av Denon DCD-2010AE på Lyd & Bilde

CD/BD-spiller – Blu-ray-spiller – Philips BDP9600
Med digitale innganger
Philips har oppgradert sin beste Blu-ray spiller med 3D. BDP9600 består alle prøver med glans, men kanskje best av alt er den fornuftige prisen.

Annonse

Philips BDP9600 er den hittil beste Blu-ray spilleren vi har testet, og leverer akkurat det vi forventer av en toppmodell: Svært bra bilde og lyd kombinert med utmerket brukervennlighet og hastighet. Dette er en solid og velbygget spiller beregnet på det kresne hjemmekinopublikummet. Blant høydepunktene på den nye modellen er den kraftige videochipen fra QDEO som skal sikre best mulig bildekvalitet, samt selvfølgelig støtten for de nye 3D-filmene.

Philips har forsøkt å minimere ubehaget med de spinnende platene til et minimum, ved å lage en meget rask spiller. BDP9600 leser Blu-ray filmene raskere enn de fleste spillerne vi har testet. I tillegg kan den både pause, spole og bytte spor svært hurtig, og det er heller ingen irriterende forsinkelse på fjernkontrollkommandoene. Dermed kan vi med sikkerhet si at brukerkomforten er godt ivaretatt.

Den virkelige godbiten med BDP9600 er videochipen fra QDEO, som tar seg av alt fra den generelle videobehandlingen til oppskalering av DVD til 1080p, samt mer avanserte bildeinnstillinger som lar deg gjøre små endringer av alt fra lysstyrke, skarphet, kontrast til skarphet og støyreduksjon. Bildekvaliteten fra Blu-ray er som forventet meget bra, og det er faktisk mulig å se noen subtile forskjeller mellom BDP9600 og vår gamle referanse fra Pioneer, den kostbare BDP-LX91. BDP9600 er litt bedre på å undertrykke støy, og virker i alle fall subjektivt litt skarpere enn Pioneer-en når bildet er i bevegelse. I tillegg gjør BDP9600 en upåklagelig jobb med DVD-filmer, som fremstår meget skarpe og støyfrie.

Les test av Philips BDP9600 på Lyd & Bilde

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Harman kjøper B&W, Marantz og Denon

Bærbar CD-spiller med rør

Yamaha får Works with Sonos

Hotaru: Den svevende platespilleren

Stor lyd i ministørrelse

Nytt flaggskip fra Nagaoka

Mer effekt og forbedret teknologi

Superkompakt strømmeforsterker

Etterlengtet oppdatering på 1350 Watt

Lommespilleren gir hi-fi-lyd både hjemme og borte

Derfor elsker vi musikk - skyldes genene dine

Rimeligere alt-i-ett-boks

Lyd & Bilde