TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Akustikk-skolen med Bang & Olufsen

Bang & Olufsens lydguru Geoff Martin deler av sin kunnskap på YouTube. Se og lær!

Av / 05.05.20 - 10:46
Akustikk-skolen med Bang & Olufsen

Hvis du har lyttet til et Bang & Olufsen produkt i senere år, det være seg høyttalere, hodetelefoner eller TV, er det god sjanse for at Geoff Martin har hatt en finger (rettere sagt, ørene) med i spillet. Geoff er opprinnelig fra Canada, men holder nå til i nærheten av Struer, Danmark og har i mange år vært Tonmeister og spesialist i lyddesign hos Bang & Olufsen.

Les også TEST: Bang & Olufsen Beolab 90 Bang & Olufsens flaggskiphøyttaler sprenger grensene, og går ned i historien som en av de beste høyttalerne vi har hørt noensinne.

Skolert Tonmeister

Geoff er høyt skolert innen både musikk og teknikk, og som Tonmeister er han ansvarlig for «sounden» i B&Os produkter. Han spilte en ledende rolle i utviklingen av B&Os monstruøse referansehøyttalere Beolab 90, såvel som de mindre Beolab 50 og Beolab 18. Han er også ansvarlig for «sounden» i B&Os hodetelefoner. Vi L&B-redaksjonen har møtt Geoff ved flere anledninger, og lar oss imponere over hans kunnskap og formidlingsevne.

Test: Bang & Olufsen Beosound Balance – sjokkerende god smarthøyttaler

Lær av Geoff Martin

Nå kan du selv stifte bekjentskap med Geoff. Han deler jevnlig interessant info på sin egen blogg, og hans siste verk er noen videoer med innføring i akustikk. Her er det mye å lære både for noviser såvel som hardcore Lyd & Bilde-fans! Vær obs på at videoene er på engelsk.

«…the problem with that theory is that if it really is infinitely loud, then you explode the universe, and that’s…bad.»

Annonse
(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Komplett streaming med Matrix Audio TS-1

Marantz: Du kan koble til platespilleren

Fosi Audio tar steget fra forsterkere til strømming med S3

Aurora tar Argon Audio inn i den direktedrevne verdenen

Unik diamantteknikk i Audio-Technicas nye flaggskip-pickup

McIntosh første forforsterker med streaming.

Yamahas lille streamingforsterker er tilbake, men prisen er nesten tredoblet

Friksjonsfri platespiller

CD-ens comeback fortsetter!

Fargerikt og trådløst fra Pro-Ject

Fiios rendyrker den tradisjonelle forsterkeren.

Victrola lanserer vinylanlegg

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.