Nyhet

Strømmeanlegget som kan være lydplanke

Minianlegg med alt integrert.

Skrevet av / 17.07.20 - 09:00
Strømmeanlegget som kan være lydplanke
comment Dette er en kommentar. Kommentaren gir uttrykk for skribentens holdning

De fleste bordhøyttalere er kun dét. Bordhøyttalere. Med Bluetooth selvsagt, slik at man må koble til mobilen for å strømme musikk.

Ruark R3 er mye mer enn en bordhøyttaler, den er et helt anlegg, men tar opp like lite plass som en høyttaler. Dermed er den like godt egnet på kjøkkenet som i stuen.

Her får man også Bluetooth slik at man kan strømme musikk, men også en CD-spiller, anlegget har også DAB+ radio, nettverkstrømming over wifi med ethernetkabel, og det støtter Spotify Connect, Tidal, Deezer og Amazon Music, og R3 har til og med nettradio integrert.R3 kan styres med appen Ruark Link og man kan lade mobilen via USB mens man strømmer musikk. Anlegget har også innganger for en ekstern lydkilde, og kan brukes som ‘lydplanke’ via den optiske inngangen på baksiden. Hodetelefonutgang er det også her.

Anlegget er bare 42 cm bredt, det leveres i valnøttfiner eller lys grå lakk, og koster 8995 kr.

 

 

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Nytt flaggskip fra Rega

Drømme-strømmer fra HiFi Rose

Verdens første DAC med tapsfri Bluetooth

Argons beste blir bedre

High-end platespiller fra Musical Fidelity

MQA er ikke død. Kjøpes av Lenbrook

Scroll to Top