Filmmusikk gjort superenkelt

Med denne appen trenger du aldri å ha laget musikk før.

Skrevet av / 06.02.16 - 17:51
Filmmusikk gjort superenkelt

Er du en Mac-bruker som føler behovet for å legge egen musikk til din egenproduserte video, men ikke vet hvordan du skal komponere, så er Filmstro appen for deg.

Appen er superenkel. Du drar et av appens åndsverkfrie musikkstykker over i redigeringsvinduet. Her er det tre virtuelle spaker: Momentum, Depth og Power. Disse kan varieres i intensitet med et enkelt klikk, og i løpet av kort tid har du et unikt stykke musikk, som passer nettopp ditt filmklipp perfekt.

Se demoen under, som viser hvordan det hele gjøres såre enkelt.

 

Hele musikkbiblioteket åpnes til en pris av 20 dollar pr måned. Da står du fritt til å bruke alt fra katalogen, som skal bestå av alt fra romantisk kliss til musikk som gir skikkelig hjertebank. Alle lydspor blir automatisk klippet til, slik at de passer lengden på ditt videoklipp.

Musikken kan du bruke til ukommersiell bruk. For prosjekter som skal tjenes penger på finnes det ulike betalingsløsninger, fra 99 dollar for et enkelt musikkstykke eller 199 dollar for et helt prosjekt, til fri bruk i et år for 6.000 dollar.

Vi har ikke prøvd appen selv. Hvis du prøver den, fortell oss gjerne på vår Facebook-side hvordan den funker!

Last ned appen hos filmstro.com

Geir Gråbein Nordby
(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

  • LB+ Total i 30 dager
    Kun 49,-

    Fornyes etter 30 dager, ingen bindingstid.

  • LB+ Total i 12 Mnd
    Kun 149,- mnd

    Du sparer 288 ,-

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Nå gjelder EUs strenge nettverksregler

Luna 25 krasjet på månen

Nå kan Google oppsummere for deg

Russlands første romrakett på 50 år

De første turistene i verdensrommet

Google Assistant får AI-motor

Scroll to Top