TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Spacetop er en AR-bærbar med 100″ virtuell skjerm

I stedet for en fysisk skjerm leveres den bærbare datamaskinen med AR-briller.

Av / 19.05.23 - 18:31
Spacetop er en AR-bærbar med 100″ virtuell skjerm

Selskapet Sightful fra Tel Aviv i Israel har lansert en bærbar datamaskin uten fysisk skjerm. I stedet består Spacetop, som produktet heter, av den nedre delen av en vanlig bærbar datamaskin, inkludert et tastatur i full størrelse, mens de medfølgende spesialtilpassede NReal-brillene projiserer en 100-tommers virtuell skjerm inn i brukerens synsfelt.

Spacetop
Den virtuelle skjermen har et areal på 100 tommer, så det blir god plass til mange vinduer og apper. (Foto: Sightful)

Konfigurasjonen ligner mest på en smarttelefon. Spacetop drives av en Snapdragon 865 CPU sammen med en Adreno 650 GPU, 8 GB RAM og 256 GB lagring, som setter den i samme klasse som noen av smarttelefonene som allerede er i stand til å drive AR-briller.

Bærbare datamaskiner er et sentralt verktøy i vårt daglige arbeidsliv, men teknologien har ikke utviklet seg i tråd med den moderne “road warrior”-mentaliteten der man kan jobbe fra hvor som helst, og viktigheten av personvern. Samtidig er augmented reality en lovende teknologi som fortsatt ikke har funnet sin plass i hverdagen”, sier Tamir Berliner, en av grunnleggerne av Sightful.

Spacetops batteritid vil være litt over fem timer, ifølge produsenten, mens den semivirtuelle bærbare datamaskinen også støtter Wi-Fi 6 og Bluetooth 5.1 samt 5G.

Spacetop
Den øverste halvdelen mangler. I stedet har Spacetop AR-briller som projiserer en 100-tommers virtuell skjerm inn i brukerens synsfelt (Foto: Sightful).

Foreløpig produserer Sightful bare et begrenset antall av Spacetop, som vil kunne kjøpes av 1000 spesielt interesserte brukere. Du kan søke om å være blant de 1000 første kjøperne her. Prisen er foreløpig ukjent.

Annonse
(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt
  • Deaktiver annonser

Apple maksimerer Mac Studio

Apple oppgraderer Macbook Air igjen

Denne bærbare datamaskinen har en sammenleggbar 18,1-tommers skjerm

Nordens billigste 5G-router

Velduftende mus fra Asus

Går prosessorutviklingen bakover?

Problemer med det nye GeForce-kortet ditt? Her er kanskje løsningen

Nye PC-er til skolesekken

Toppfart til en rimelig pris

Verdens letteste bærbare Copilot-laptop

Lenovo: Skjermen vokser med oppgaven

Asus lanserer Copilot+-kompatibel mini-PC

Lyd & Bilde