Nyhet

Raskere og mer kvadratisk

HP Spectre x360 gjenoppfinner den firkantede skjermen i stedet for bredformat.

Skrevet av / 13.10.20 - 10:55
Raskere og mer kvadratisk

Etter en sommer hvor ferien har blitt tilbrakt hjemme, er vi nå alle i gang med jobben – som også foregår hjemme. Så kanskje det var på tide å oppgradere hjemmekontoret med noe bedre utstyr. HP er klar med en ny serie datamaskiner til nettopp denne anledningen.

I den bedre enden av kullet finner vi HP Spectre X360 14.

Likt som med tidligere Spectre-generasjoner er det snakk om en elegant designet PC med 360-graders hengsel, så maskinen med touchskjerm og pen, også kan brukes som nettbrett.

Den nesten kvadratiske skjermen er tilbake. HP Spectre x360 har 14-tommers skjerm i 3:2-format. (Foto: HP)

Den største nyheten med Spectre x360 er at HP etter mer enn et tiår med bredformatsskjermer har gjenoppfunnet det forholdsvis høyere skjermformatet. Ikke 4:3 som i gamle dager, men 3:2. Det gir 20 prosent mer plass i høyden, og har samme proporsjoner som et liggende A4-ark.

Spectre x360 14 leveres med den helt nye 11. generasjons Intel Core-prosessoren, som skulle gjøre maskinen en tredjedel raskere enn fjorårets modell. Batteritiden er opptil 17 timer.

Skjermoppløsningen er 3000 x 2000 piksler, og det kommer en utgave med OLED-panel.

Pris og tilgjengelighet
• HP Spectre x360 14 kommer i butikkene til november. Prisen blir på 15.000 kroner. Det kommer også en litt billigere modell med 13″ skjerm.

John Hvidlykke
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

  • LB+ Total i 30 dager
    Kun 49,-

    Fornyes etter 30 dager, ingen bindingstid.

  • LB+ Total i 12 Mnd
    Kun 149,- mnd

    Du sparer 288 ,-

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Avansert kjøler fra MSI gjør datamaskinen bedre

Thunderbolt 5 er helt fantastisk!

Oppkoblet interaktiv berøringsskjerm

Ha det bra, Cortana

Apple-1 selges på auksjon

Ny 5K-skjerm fra Samsung

Scroll to Top