TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Apple har klart å plassere ladeporten på bunnen – igjen!

Apple gikk glipp av muligheten til å flytte ladeporten til et fornuftig sted på den nye Magic Mouse.

Av / 30.10.24 - 10:26
Apple har klart å plassere ladeporten på bunnen – igjen!

De siste årene har Apple i økende grad forlatt Lightning-kontakten til fordel for den standardiserte USB-C-kontakten. Til og med iPhone har nå USB-C. Men det finnes tilbehør som fortsatt bruker Lightning. Som Airpods Max, samt Magic Keyboard og Magic Mouse som følger med iMac. Da M3-modellen av iMac ble lansert i fjor, var det mange som klødde seg i hodet og lurte på hvorfor de ikke ble oppdatert.

Men nå er den nye iMacen med M4 lansert, og hvis du gransker spesifikasjonene, kan vi med glede konstatere at tilbehøret nå er oppdatert og bruker USB-C. Hurra for det! Så da er vel alt i orden, ikke sant?

Vel, det har lenge vært et annet problem med Magic Mouse. Nemlig at Apple, av sine vanlige uforståelige grunner, hadde plassert ladeporten på undersiden. Så når musen begynte å gå tom for strøm, måtte du snu den opp ned og kunne ikke bruke den mens den ladet. Alle de andre trådløse musene vi har prøvd, har ladeporten på forsiden, slik at du bare kan jobbe mens du lader.

Apple har klart å plassere ladeporten på bunnen - igjen! 1
Skjermbilde: Apple AR

Nå skulle man tro at Apple ville benytte anledningen til å rette opp i dette når de likevel redesignet musen. Men slik er det ikke. The Verge brukte Apples AR-verktøy til å snu iMac og tilbehør opp ned, og oppdaget at USB-C-porten overraskende nok også er på undersiden…!

Magic Mouse USB-C er også tilgjengelig som tilbehør.

Annonse
(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

ChromeOS fases ut: Hva skjer med Chromebooken din?

Slik fungerer den nye Googlebook med mobilen din

Hvilken laptop skal du kjøpe i 2026? Her er de beste vi har testet i år!

Mens resten av bransjen jager bedre spesifikasjoner, setter tre nye produkter fra IFA ned tempoet

Packard Bell er tilbake. Og det første de viser frem, er en platespiller

Ny Mac mini blir dobbelt så rask til spill og KI

Uønsket OneDrive-app på PC-en din?

Er tiden inne for Linux?

Nå vet vi hvorfor PC-en din er treg

Microsoft halverer minnet i sin billigste bærbare, men prisen forblir uendret

Skjermen din kan skjult installere reklame

Din neste OLED-skjerm blir printet: Slik blir den billigere

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.