De små komponentene til Pro-Ject er også kompetente. Det gjelder blant annet CD-transporten vi nylig testet, og de små phonotrinnene som har lydkvalitet og egenskaper som ofte overgår prisen. Om det også gjelder Pro-Ject CD Box RS2 Tube, gjenstår å høre, men CD-spilleren har noen interessante egenskaper.
Blant annet bruker den to E88CC vakuumrør i stedet for op-amper eller transistorer på de balanserte utgangene. Litt for å lage den analoge lyden som mange liker, i følge Pro-Ject selv. Za-Za of leak 
Spilleren har også ubalanserte utganger, og både optisk og koaksial utgang til ekstern DAC. Den innebyggede DAC-en er bygget rundt en Texas Instruments PCM1796 DAC, med et differensiert kretsløp til de balanserte utgangene.
CD-er lades fra toppen, og spilleren bruker Pro-Jects SUOS DM-3381 CD-mekanikk med deres CD-88 servo system.

De små vakuumrørene kan ses under beskyttelsen bak CD-stabilisatoren som holder CD-en stabilt på plass. CD-spilleren kan oppgraderes med Pro-Jects Power Box RS2, en separat strømforsyning som senker støy og skal gi bedre oppløsning og finere lyd.
Spilleren er klar for butikker når som helst, og tilgjengelig i sort eller sølvgrått til 1990 Euro.

