JBLs Flip-serie er enormt populær. Det er vel lett å skjønne hvorfor. De små høyttalerne spiller forbløffende tøft, og selv om lyden ikke akkurat er av hi-fi kvalitet, leverer de god lyd for pengene.
Den lille Flip 7 er ikke stort større enn en brusboks, likevel kan den spille opp til 16 timer med Playtime boost, så man kan lure på hvor batteriet er. Høyttaleren tåler fint en regnskyll, og denne kan du ta med på stranden. Den leveres i seks forskjellige farger, pluss en camo-farget utgave.
Flip 7 bruker også noe JBL kaller for AI Sound Boost, som skal hjelpe høyttaleren til å kompensere for størrelsen. To pass radiatorer på sidene hjelper høyttaleren til å rekke dypt nok i bassen med tilstrekkelig effekt. Her får man i likhet med JBL nyeste generasjon bærbare, Auracast, som betyr at man kobler sammen flere høyttalere til samme kilde, og sånn kan man utvide lydbildet betydelig.
Det var også en hi-fi-vennlig funksjon. Man kan plugge Flip 7 til å koble laptopen via USB inngangen, og strømme musikken i såkalt lossless kvalitet, som gir bedre lydkvalitet enn Bluetooth.
De aller fleste kommer nok til å bruke Flip 7 med Bluetooth, det er tross alt det den er beregnet for. De blir neppe skuffet. Lyden er temmelig fet for høyttalerens beskjedne størrelse.
I motsetning til de fleste små høyttalere, er det faktisk brukbart med bass her, og god og fyldig lyd. Særlig korrekt eller presist kan man knapt kalle lydbildet, men det spiller egentlig ikke så stor rolle. For hele poenget med Flip 7 er å engasjere lytterne. Det kan man i høyeste grad si at den gjør.
For pengene får man en høyttaler som ikke spiller høyest, eller tøffest, men det er ingen tvil om at JBL vet hva de driver med. Det er ikke bare de store høyttalerne deres som gir deg mye lyd for pengene.
Konklusjon
Den lille JBL Flip 7 er best egnet når man ikke sitter for langt unna høyttaleren, og selv om den ikke akkurat egner seg til større party, er den perfekt å ta med på stranda, i parken, eller på fjellet. Anbefalt.

Også i denne testen:
JBL Charge 6
Det beste kompromisset
JBL Charge 6 er høyttaleren du vil ha med deg overalt.


Sony ULT Field 5
Bass-kongen
Du kjenner bassen fra Sony ULT Field 5 på kroppen.


Marshall Kilburn III
Den beste bærbare lyden
Marshall-høyttaleren som ser ut som en gitarforsterker, innfrir alle våre forventninger.


Sony ULT Field 3
Godt kjøp
Sony ULT Field 3 leverer engasjerende lyd, lenge.


Soundcore Boom 2 Pro
Mest trøkk for pengene
Soundcore-høyttaleren byr på fet lyd og et fargerikt lysshow.


Marshall Middleton II
Strøken stereolyd
Marshall har oppdatert testvinneren til Middleton II.


Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!