Samsung bruker sin posisjon som leverandør av TV, mobiler, nettbrett og kameraer for å vise hvordan produktene kan integreres via internett og Wi-Fi og gi nye muligheter. Innhold og applikasjoner som lastes ned til TV-en kan deles mellom flere enheter: For eksempel kan du laste ned en film til TV-en og streame den til nettbrettet.
Med årets TV-nyheter fra Samsung kan du derimot pensjonere fjernkontrollen (nesten). En nyhet på årets TV-apparater er at du kan styre TV-en både med stemmen og bevegelser. Du kan bytte kanal, endre volumet og surfe på nettet ved å si til TV-en hva den skal gjøre eller gi kommando med hendene.
Samsung lanserer 28 ulike TV-modeller på det norske markedet: 21 LED-TV-er, seks plasma- og en LCD-modell. Blant de aller mest spennende er toppmodellen ES8000 LED, som får en dobbeltkjerneprosessor på én gigahertz. Med denne mengden datakraft om bord vil TV-en være rustet for krevende smart-funksjoner, som blant annet stemme/bevegelsesstyring og ansiktsgjenkjenning. Den får også en kortplass hvor man kan plugge inn oppgraderingsmoduler som vil holde TV-en oppdatert år etter år. Tradisjonen tro for Samsung er designen syltynn og lekker, med svært slank ramme og en ny u-formet fot, samt integrert webkamera på toppen av skjermen.
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!