TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Aqara Smart Lock U200 er en smartlås som er enkel å installere

Låsen, som monteres på den eksisterende, støtter Matter- og Apple Home keys.

Av / 10.07.24 - 13:11
Aqara Smart Lock U200 er en smartlås som er enkel å installere

Det finnes mange smarte låser der ute, f. eks. den utmerkede Yale Doorman. Men mange av dem krever at man bytter ut den eksisterende låsen, noe som ikke alltid er like enkelt, og som kan kreve at man hyrer inn en montør. Det slipper du med Aqaras nye lås, som monteres på den gamle låsen. Det er ikke nødvendig å gjøre inngrep i døren, og den kan monteres med en enkel skrutrekker.

Les også TEST: Yale Doorman L3S Den nyeste Yale Doorman L3S er en smart kodelås som er like sikker som den er elegant og enkel.

Når låsen er installert, kan den åpnes ved hjelp av fingeravtrykksgjenkjenning, PIN-koder, mobilappen, stemmeassistenter, Aqaras NFC-kort eller Apple Home-keys. Det er ikke ofte vi ser smartlåser som støtter Apples løsning, der du kan klikke på iPhone eller Apple Watch for å låse opp. Om alt annet svikter, kan du fortsatt låse opp med den gammeldagse nøkkelen.

Låsen har flere sikkerhetsfunksjoner under panseret, som kryptering for å beskytte mot hackerangrep, en alarm hvis noen prøver å tukle med kodelåsen, og en automatisk låsefunksjon i tilfelle du skulle glemme å låse på tur ut. Du får også varsel om hendelser, slik at du vet når folk kommer og går i hjemmet ditt. Du kan selvfølgelig også dele ut midlertidige koder til gjester og håndverkere.

Aqara Smart Lock U200 er en smartlås som er enkel å installere 1
Foto: Aqara

Det er en stor fordel at låsen støtter både Matter-standarden og Thread-protokollen, noe som skulle gjøre den enkel å integrere i det smarte hjemmet og så fremtidssikker som den kan bli i dag.

Det innebygde oppladbare batteriet skal holde i opptil seks måneder mellom hver lading. Kodelåsen på utsiden kan enten bruke AAA-batterier eller kobles til dørklokkens strøm.

Annonse

Pris og tilgjengelighet 

Aqara Smart Lock U200 er tilgjengelig i Aqaras Amazon-butikk i Europa, men kan også kjøpes hos de skandinaviske forhandlerne. På Amazon selges den for 270 euro, ca 3.100 kroner.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 6 uker 6,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
KUN 6 kr / 6 uker
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 8.000 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Høyttaleren laster ned mens ingen lytter

Hue-lysene blir raskere i Google Home

Pizzaovnen sitter i kjøkkenveggen

Nye HomePod mini mangler den viktigste funksjonen

Her er Apples nye hjemmehub – men du kan ikke kjøpe den i Norge

Apple vil inn i ytterdøren din med en smartlås, men den passer kanskje ikke til nordiske dører

Nå blir Gemini-assistenten mindre tunghørt

Siri flytter inn på kjøkkenet – men snakker ikke norsk

Samsungs nye sporingstag fungerer nå også med andre Android-mobiler og iPhone

Samsung gir fem år gamle kjøleskap ny KI, men vaskemaskinen forstår fortsatt ikke norsk

eufys nye robotstøvsuger måler gulvlisten din med laser for å komme helt inn til kanten

Tømmer lagrene for Philips Hue

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.