TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Studiolyd på iPhone

Mikrofoner med stereolyd gir mye bedere lyd på opptakene når man bruker en iPhone. Tascam har laget sin proffversjon som tåler 125 dB lydtrykk, og bruker en egen app.

Av / 20.12.11 - 09:22
Studiolyd på iPhone

Tascam IM2 kan også brukes på en iPad eller iPod touch. Man plugger den rett i dokkingkontakten og starter Tascams PCMRecorder, hvor man styrer opptaket fra pekeskjermen.

Kondensatormikrofonene har justerbart omfang opp til  180 grader, og har integrert analog forforsterker med digitalkonvertering av lyden.

Studiolyd på iPhone 1

Mikrofonene drives av batteriet i iPhonen og opptak kan gjøres med batteridrift opptil 12 timer, og har limiter som begrenser plutselige endringer i lydtrykket under opptak.

Appen som er gratis, har enkel eq, nivåmeter, nivåjustering, fader, filtre og flere innstillinger som deling av lydfiler i SoundCloud-skyen, mens mikrofonen IM2 som skal være tlgjengelig snart, koster 995 kroner.

Annonse

 

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye barnesperrer i iOS 27: Derfor virker de kanskje ikke for deg

iOS 27 slippes i dag: Derfor bør du oppgradere

Så mye bommet ryktene om iPhone 18 Pro og den brettbare iPhonen

Apples brettbare mobil koster nesten det dobbelte av en iPhone 18 Pro

Nye Apple Watch måler helsen kontinuerlig

Nå kan du trygt velge den minste iPhone Pro

Klar for snø og løyper: Huawei presenterer Watch GT 7

Meta stopper snikfilming med smartbriller

Den billigste Galaxy S26 får Samsungs nye programvare før de dyre modellene

Nothing OS 5.0 er her, men tre mobiler blir uten

Samsung Galaxy S27 og S27+ får Exynos 2700-brikken i store deler av verden

Samsung viser ny Galaxy-modell 27. august

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.