TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Årets beste tilbud - 4 uker kun 4 kr
Kjøp

Så robust blir den nye iPhone-skjermen

Den kommende iPhone 6 får en skjerm fremstilt av såkalt safirglass, som skal tåle litt av hvert.

Av / 06.02.14 - 16:15
Så robust blir den nye iPhone-skjermen

Hittil har skjermen på diverse iPhone-modeller vært fremstilt av såkalt Gorilla Glass, fra firmaet Corning , eller – fra og med iPhone 4 – av et tilsvarende materiale. Men selv om Gorilla Glass altså er forsterket i forhold til vanlig glass, blant annet via en ioniseringsprosess, så vil mange iPhone-eiere nok kunne nikke gjenkjennende til at det ikke er så sterkt som man kunne ønske seg. Det er de mange smadrede iPhone-skjermene, som kommer til reparasjon hos diverse verksteder, et trist vitnesbyrd om.

Men nå er det slutt, mener Apple åpenbart. I hvert fall hvis vi skal tro på ryktene, om at kommende Apple-produkter, heriblant også den neste iPhone-modellen, vil få skjermer fremstilt av safirglass, som Apple selv vil fremstille på en fabrikk firmaet har åpnet i byen Mesa i Arizona.

På denne fabrikken i Arizona vil Apple angivelig fremstille de nye iPhone-skjermene av safirglass.
På denne fabrikken i Arizona vil Apple angivelig fremstille de nye iPhone-skjermene av safirglass.

Og hvis det viser seg å bli til virkelighet med skjermer av safirglass, så er det god grunn til å tro at de vil kunne tåle en hel del mer enn vi er vant til. For eksempel å komme i nærkontakt med store betongklosser!

Denne videoen demonstrerer det godt:

Annonse

Kilde: 9to5mac.com http://9to5mac.com/2014/02/05/video-demo-of-sapphire-coated-iphone-display-leaves-it-unscratched-by-concrete/#more-309018

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Tynn og robust Motorola

iOS 26.1 enda mer gjennomsiktig

Samsung viser trippelskjerm-mobil

OnePlus 15 kommer i november

Oppos nye flaggskip lanseres i Norden

Samsungs One UI 8 i store problemer

Enklere KI-redigering i Gemini

Snart dyrere datamaskiner og mobiler

Samsung lanserer Galaxy XR-headset

Lag video fra bilder i Gemini

Wild gaming-mobil med synlig væskekjøling og 8000 mAh batteri

Klikk på et tastatur

Lyd & Bilde