TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Trådløse høyttalere fra Ruark

Ruark Audio MR1 er elegante, trådløse høyttalere.

Trådløse høyttalere fra Ruark

For det første: Vita Audio eksisterer ikke lenger, men har skiftet navn til Ruark Audio. Produsenten er først og fremst kjent for iPod-dokkinghøyttalere som koster litt mer men låter bedre enn mange konkurrenter.

MR1 er navnet på et par høyttalere som gir lyd til musikkspilleren trådløst via bluetooth.

Kompakte og aktive
Høyttalerne er kompakte, bare 17 cm høye. De er av typen toveis og med innebygd forsterkning oppgitt til å yte 20 watt. Mens de fleste høyttalere i denne klassen nå bruker Klasse D, benytter Ruark den klassiske AB-varianten. Den gode, gamle, analoge transistorforsterkningen, altså. Denne er litt mindre effektiv og bruker noe mer strøm i forhold til ytelse, men kan være lettere å få til å låte bra.

Mellomtonebassen måler beskjedne 3 tommer, mens diskanten har en diameter på rundt ¾ tommer. Begge elementene er laget av Ruark selv.

Høyttalerne, som er fjernstyrte, bruker bluetooth-protokollen A2DP og støtter apt-X lydkomprimering, for mest mulig effektiv komprimering av lydsignalet og dermed bedre lyd i andre enden.

Annonse

Det er også mulig å koble til en lydkilde med kabel. For eksempel en TV eller en annen kilde som ikke støtter bluetooth. Slik kan høyttalerne også gi enda mer lyd til din allerede eksisterende Vita/Ruark Audio R2i eller R4i.

Batteripakke
Ønsker du å ta med deg høyttalerne ut i friluft, kan en batteripakke kjøpes som tilleggsutstyr. Denne festes på baksiden av høyttalerne. En kul detalj, som flere bør lære av.

Velg mellom valnøtt, hvit eller svart utførelse. Prisen annonseres i Storbritannia til 300 pund, i Norge bør det bety rundt 3.000 kroner, når produktet lanseres før sommeren.

ruarkaudio.com
njal-hansson.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Samsungs OLED-flaggskip får CANVAS-lyd

TCL Q95K lydplanke med B&O-lyd

Sony ULT Tower: tre nye partyhøyttalere med bass i fokus

Offisielt: Her er Sonos Beam Ultra og Ace Ultra

JBL Cove: Trådløse høyttalere med multirom

DALI lanserer BASIK SUB: Mer trøkk til små høyttalere

10 ganger mer bass med Brane – uten at høyttaleren blir større

CANVAS får endelig Dolby Atmos-støtte med ekstra surroundhøyttalere

Marshall x Hendrix 60-årsjubileum: nå kommer Major V, Emberton III og JMH Studio

Rotel lager høyttalere igjen

… And then we take Berlin – nå kommer Argon Berlin SUB

Monitor Audio-høyttalerne vi har ventet på

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.