TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Trådløse Harman-høyttalere

De gjennomsiktige Soundsticks-høyttalerne fra Harman Kardon, har eksistert i en årrekke. Nå kommer trådløse utgaver.

Av / 11.09.12 - 08:30
Trådløse Harman-høyttalere

Dagens Soundsticks er for lengst forbedret sammenlignet med originalen fra mange år tilbake. 2.1-settet med den gjennomsiktige subwooferen og de to høyttalerne, debutert omtrent samtidig med den første gjennomsiktige iMac-en i 2001.

Den nye versjonen har fått Harmans Truestream teknologi, som gjør det mulig å strømme musikk trådløs til høyttalerne, via Bluetooth.

Subwooferen brukere en 40 watt forsterker til å drive et 160 mm stort basselement, som er vendt nedover for maks effekt, og de to høyttalerne har fire små fulltoneelementer hver.

Med berøringskontroller på høyttaleren, kan man endre volum, og slukke lyden, mens en minijackinngang gjør det mulig å koble Soundsticks til laptopen, iPod-en eller tv-en i stuen.

Trådløse Harman-høyttalere 1

Annonse

 

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Festglade Sony-høyttalere med fet bass

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

JBL får fart på gatefesten

Smart bass fra britene

Scansonic til budsjettvennlige priser

Disse norske høyttalerne koster en kvart million

Lyd & Bilde