TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Nyhet

Sony SRS-XV500 partyhøyttaler

Partyhøyttaler med karaoke.

Av / 23.01.24 - 10:29
Sony SRS-XV500 partyhøyttaler

Med den nye partyhøyttaleren fra Sony, kan du sette musikk til festen i et helt døgn, og synge med gjerne i duett hvis du vil.

Den bærbare partyhøyttaleren spiller i 25 timer på én lading. Hvis batteriet er tømt, holder det å lade i 10 minutter, for å få 180 minutter med musikk igjen. Høyttaleren er vanntett og tåler fint at det begynner å regne.

Sony SRS-XV500 partyhøyttaler 1
Foto: Sony

Som nesten alle partyhøyttalere, har den effektfulle lys som blinker i takt med musikken. Lysshowet kan slås av, og da får man maks batterittid ut av høyttaleren. To store høyttalerelementer kombinert med to diskantelementer, sørger for lyden.

Man kan koble til to mikrofoner og velge karaokefunksjonen på høyttaleren, og synge med i duett om man vil. Eller plugge inn en gitar i den ene av de to inngangene.

Mikrofonene kobles til under et panel på baksiden, og så trykker man bare på play for å sette i gang. Lyden kan justeres med Echo og Key Control på baksiden.

Annonse
Sony SRS-XV500 partyhøyttaler 2
Foto: Sony

Sony SRS-XV500 kan styres med Music Center og Fiestable-appene, og stille inn lysshowet, og karaokefunksjoner som Voice Changer, Echo, og legge til lydeffekter.

Høyttaleren eri salg i tide til vårens første fester, til 5500 kroner.

Sony SRS-XV500 partyhøyttaler 3
Foto: Sony
Les også TEST: Sony SRS-XV800 Høy partyfaktor og treffer på lydtrykk, men bommer på lydkvalitet.
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Bærbar høyttaler med rekordlang batteritid

Første lydplanke fra Marshall

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Lyd & Bilde