TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Rega Kyte er utviklet og laget i England

Ny generasjon kompakthøyttaler med avansert teknologi.

Av / 04.02.21 - 10:37
Rega Kyte er utviklet og laget i England

Man tenker kanskje ikke på Rega som en høyttalerprodusent, det er platespillere de er best kjent for, men de har faktisk laget høyttalere nesten like lenge som de har laget platespillere.

Den nye Kyte representerer et lite generasjonsskifte for Rega. Det er nemlig den første høyttaleren som er støpt i fenol og forsterket innvendig med keramiske plater.

Høyttaleren har også håndbyggede elementer, og sånn skiller den seg fra den vanlige oppskriften med MDF-plater og generiske elementer.

Rega Kyte er utviklet og laget i England 1De kompakte høyttalerne som bare er 32,5 cm høye, har et MX-125 basselement med en forsterket papirmembran, og Regas ZZR diskantelement med en liten spredelinse foran.

Rega Kyte er utviklet og laget i England 2Høyttalerne leveres med en brakett som gjør det mulig å vinkle høyttaleren litt, og vi tenker at den er en god match med den fremragende integrerte Rega IO. Som er blant de beste budsjettforsterkerne der ute.

Annonse

De små høyttalerne har en følsomhet på 89 dB, perfekt for små budsjettforsterkere, og med prisen satt til 7000 kr paret, kan man sette opp et veldig interessant anlegg uten å sprenge banken.

Rega Kyte er utviklet og laget i England 3

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Mer kompakt utgave av flaggskipet Linn 360

Apple utfordrer Sonos med trådløs surroundlyd

Engelske Harbeth går nye veier

Premiere for det første serieproduserte paret Jones and Cerreta

Thunder & Lightning med JBL

Billige lydplanker med Dolby Atmos

Bærbar høyttaler som spiller i 40 timer

Klipsch Rebellion gjenoppstår

Samsungs OLED-flaggskip får CANVAS-lyd

TCL Q95K lydplanke med B&O-lyd

Sony ULT Tower: tre nye partyhøyttalere med bass i fokus

Offisielt: Her er Sonos Beam Ultra og Ace Ultra

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.