TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
KJØP LB+ Total 1 uke uten bindingstid!

Ny Beolit-høyttaler fra B&O Play

Beolit 15 er en bærbar trådløs høyttaler med "360 graders lyd".

Av / 20.02.15 - 13:49
Ny Beolit-høyttaler fra B&O Play

«Eksklusivt materiale og utmerket lyd gjør Beolit 12 til et godt valg for den som har råd» sa vi da vi testet Beolit 12 i 2012. Nå har B & O sett sitt snitt til å oppgradere den populære bærbare designhøyttaleren.

126938_original

Beolit 15 er nå gjort til en del av B&O Play sortimentet, som består av en rekke moderne og urbane «lifestyle» produkter. Den nye høyttaleren ligner mye på forgjengeren designmessig, med sin karakteriske boksdesign, gummierte overflate (hvor mobilen ligger trygt) og bærehank av lær. Høyttaleren er designet av Cecilie Manz, mens B&Os akustikkavdeling har hatt den lydmessige regien.

Trådløs hi-fi lyd
Beolit 15 har fått en rekke lydmessige og tekniske forbedringer. Den støtter nå Bluetooth 4.0 standarden med aptX kodek, som sikrer en høykvalitets lydoverføring fra nyere smartmobiler. Bak det perforerte høyttalergitteret sitter 3 stykk 1,5″ diskant/mellomtone elementer, samt et 5,5″ stort fulltone/basselement. I tillegg har den to 4″ passive bassmembraner som utvider frekvensresponsen. De nevnte høyttalerelementene er strategisk fordelt på begge sider av høyttaleren, for å sikre en jevn spredning av lyden i alle retninger – et prinsipp B&O kaller True360.

De aktive høyttalerelementene drives av en 2 x 35 watt klasse D forsterker, med en oppgitt spisseffekt på hele 2 x 120 watt. Noe som skulle holde enten man er hjemme eller på stranda. Videre har B&O lagt vekt på god batterikapasitet: Det innebygde Li-ion batteriet skal holde til opptil 24 timers avspilling, med 3 timer ladetid i følge spesifikasjonene.

Annonse

126943_original

Beolit 15 er ikke den billigste av bærbare høyttalere, men hvis lillebroen Beoplay A2 er noe å gå etter, kan det dreie seg om en høyttaler med høy ytelse. Vi har allerede sikret oss et testeksemplar av Beolit 15, og kan snart dele våre første inntrykk!

 

Pris: 4.190 kr
Tilgjengelige farger: Champagne, blå og rosa.

Les mer om høyttaleren på B&O Plays hjemmesider.

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

JBL PartyBox 720 er en ny 800 watts festkanon

Audio Pros høyttalere får Wiim-støtte

Dansk designspire inngår samarbeid med TV-gigant

Samsung vil også være med på festen: Utfordrer JBL PartyBox

Marshall vil ha mer trøkk i TV-lyden

Rålekker luksus fra Sonus faber

Bluesound endelig med topphøyttalere!

Joda, Mikke Mus-høyttaleren er helt seriøs

Marshall partyhøyttaler skrur opp til 11

Dansk hi-fi til folkelig pris

Ny serie med spesialmodeller

KEF LS50 i ny utgave

Lyd & Bilde