Kompakthøyttalere fra… Creative?

E-MU XM7 er Creatives bud på et par passive høyttalere.

Skrevet av / 28.04.15 - 12:57
Kompakthøyttalere fra… Creative?

Det virker nok merkelig at en lydkortprodusent skal begynne å lage helt tradisjonelle, passive høyttalere. På den andre siden er det fint å kunne tilby en passende match til den nye integrerte digitalforsterkeren Sound Blaster X7. Og det er nettopp derfor XM7 blir lansert.

Høyttaleren er utviklet fra bunnen av, og Creative hevder at den har ”den samme høyttalerarkitekturen som profesjonelle studiomonitorer” og inspirert av håndverket til datterselskapet E-mu, kjent for sitt studioutstyr. Høyttalerne har spesialutviklede elementer og kabinett med konisk design som er laget av ekte treverk.

Høyttalerne er utviklet for å matche forsterkeren X7.
Høyttalerne er utviklet for å matche forsterkeren X7.

E-mus ekspertise i høyttaler- og monitordesign har blitt utnyttet, og det påstås at høyttalerne har et stort dynamikkområde og et ”fantastisk lydbilde som utfyller den mest avanserte Sound Blasteren til dags dato og gir brukeren en filmaktig opplevelse av filmer og spill samt en konsertopplevelse ved lytting til musikk.”

Du kan velge mellom to farger: Brun trefiber med metallisk grå overflatebehandling, eller sort trefiber.

Pris og tilgjengelighet
Veiledende pris blir 2.699 kroner for et par, når høyttalerne kommer i handelen i løpet av juni.

creative.com

Geir Gråbein Nordby
(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Vil du lese hele artikkelen?

Med LB+ Total får du tilgang til ALT innhold på Lyd & Bilde og L&B Home.

Allerede abonnent? Logg inn her

  • LB+ Total i 30 dager
    Kun 49,-

    Fornyes etter 30 dager, ingen bindingstid.

  • LB+ Total i 12 Mnd
    Kun 149,- mnd

    Du sparer 288 ,-

Ønsker du kun tilgang til Lyd & Bilde eller L&B Home?

Klikk her for å bestille tilgang til Lyd & Bilde.

Klikk her for å bestille tilgang til L&B Home.

Offisielt: Nå er JL Audio en del av Garmin

DALI 40 år - feirer med heftige high-end høyttalere

Dynaudio i bærekraftig treverk

Episk drønn fra UE

Fullstendig vanvittig subwoofer

Partyhøyttaler med Dolby Atmos

Scroll to Top